Výstraha turistům. Záchranáři varují před ledovkou a náledím

Domácí
2. 4. 2016 08:42
Česká poštovna na Sněžce je obalená ledem.
Česká poštovna na Sněžce je obalená ledem.

Horská služba v Krkonoších varuje návštěvníky hor před ledovkou a náledím v hřebenových partiích. Turisté by měli při pohybu na horách dbát zvýšené opatrnosti, uvedl člen horské služby ze Špindlerova Mlýna.

"V pátek bylo teplo a sníh hodně povolil, přec noc mrzlo a vytvořila se ledovka. Pozor by měli dát především běžkaři při sjezdech po cestách na severních svazích," řekl záchranář. Na hřebenech Krkonoš stále leží kolem 75 centimetrů sněhu, například na Luční boudě ve výšce 1415 metrů nad mořem byly ráno čtyři stupně Celsia pod bodem mrazu.

V lavinových katastrech v Krkonoších ráno platil druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály, což znamená mírné nebezpečí. "V ranních hodinách je sněhová pokrývka stabilizovaná. Během dne hrozí podmáčení sněhové vrstvy vlivem oteplení a slunečního záření, a to zejména na jižních a slunných svazích. Na některých místech vykazují sněhové profily malou a střední stabilitu," uvedli na webu záchranáři.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Taneček David

Další čtení

ilustrační foto

Většina rybníků je v pořádku, ale někde už platí zákazy koupání

Domácí
10. 7. 2025
ilustrační foto

V Kyjevě zabili plukovníka tajné služby. Vrah měl pistoli s tlumičem

Domácí
10. 7. 2025
ilustrační foto

Brazílie je připravena na americká 50procentní cla reagovat stejnou mincí

Domácí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ