Počet nákazy covidem-19 už v Česku přesáhl počet 17 tisíc

Domácí
4. 8. 2020 08:51
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl 17 tisíc. Po víkendovém poklesu se denní přírůstek znovu dostal přes dvě stovky, za pondělí přibylo 210 potvrzených případů na celkových 17 008. Dál roste i počet aktuálně nemocných, kterých je nyní 4914, nejvíc od vypuknutí koronavirové nákazy v zemi na začátku března. Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví. Předchozí hranici 16 tisíc nakažených překonala ČR ve čtvrtek 30. července.

S covidem dosud zemřelo 386 lidí a 11 708 se vyléčilo. Pro odborníky je klíčové, že se výrazně nemění počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. Podle posledních údajů se s koronavirem nyní léčí v nemocnicích 94 pacientů, z toho 19 bylo v těžkém stavu.

Nejpostiženějším okresem v republice je momentálně Frýdecko-Místecko, kde připadá na 100 tisíc obyvatel 47 pozitivních případů za posledních sedm dní. Víc než čtyři desítky nových nakažených v přepočtu na na 100 tisíc obyvatel má ještě Prachaticko.

Nemocnice opět bez návštěv

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí poprvé představilo takzvaný semafor, tedy mapu okresů podle epidemické situace. Devět okresů spadá do prvního zeleného stupně - jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ, Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika.

V zeleně označených regionech se sice vyskytují nové případy, nemoc se ale nešíří v komunitě. Tamní hygienické stanice mají podle pokynů ministerstva zvážit doporučení použití ochranných prostředků a dezinfekce, aktivovat informační linky, posílit odběrová místa a laboratoře; nemocnice mohou omezit návštěvy.

Autor: ČTK Foto: , Depositphoto/SSilver

Další čtení

Luděk Šteffel

Šteffel z Dozimetru dostal podmínku, musí také zaplatit dva miliony korun

Domácí
6. 11. 2025

Šikmý kostel v Karviné čeká oprava za sedm milionů korun

Domácí
6. 11. 2025
ilustrační foto

Okamura úřaduje. Jako první nechal sundat ze Sněmovny ukrajinskou vlajku

Domácí
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ