Policie hledá lidi, kteří v Praze zničili venkovní výstavu

Domácí
15. 1. 2019 13:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policisté hledají skupinu lidí, kteří na Silvestra zničili venkovní výstavu fotografií stoletých Čechů a Slováků u Národního divadla v Praze a způsobili tím škodu 70 tisíc korun. Sdělil to policejní mluvčí Jan Daněk. V souvislosti s tím policisté zveřejnili na svém webu dva záznamy z kamer z místa činu. Tváře vandalů na nich ale nejsou vidět, na jednom z nich je pouze v odrazu ve skleněné výloze vidět, jak výstavní panely padají.

Kriminalisté vyšetřují zničení šesti panelů, které byly součástí výstavy Narozeni 1918 - Tváře století, pro podezření z poškození cizí věci a jakékoli informace k případu přijmou na lince 158.

Pořadatelé výstavy již dřív uvedli, že zhruba třetinu panelů s portréty stoletých zničila a další posprejovala skupina mladých lidí krátce po silvestrovské noci.

Výstava byla na náměstí Václava Havla u Národního divadla od 19. prosince 2018 do letošního 13. ledna a tvořily ji portréty 28 žijících osobností, narozených v roce vzniku samostatného Československa. Byla součástí většího projektu, který zahrnuje další výstavy, filmové dokumenty či knihy.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Kalousek Rostislav

Další čtení

Při nočním požáru bytu v Praze zemřel muž, dvě zraněné ženy skončily v nemocnici

Domácí
11. 5. 2025

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ