Policie obvinila 12 cizinců z převaděčství asijských migrantů

Domácí
15. 3. 2019 10:42
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Česká policie tento týden zadržela 12 občanů zemí bývalého Sovětského svazu a obvinila je z převaděčství. Stíhaným hrozí až desetileté vězení. Sdělil to mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Mezinárodní organizovaná skupina podle něj déle než rok zajišťovala převozy nelegálních migrantů z jihovýchodní Asie.

Kriminalisté zjistili celkem 16 případů, při nichž gang převezl nebo se pokusil převézt z Ukrajiny do Česka a dále do Německa celkově stovku běženců z Bangladéše, Srí Lanky a Vietnamu. Gang údajně čítal nejméně 35 členů.

Dvanáct cizinců zadržených na českém území policie stíhá za organizování a umožnění nelegálního překročení státní hranice, za napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky a za padělání veřejných listin. Sedm z obviněných poslal soud tuto středu do vazby.

Autor: ČTK Foto: archiv , Lucie Pařízková

Další čtení

Botanická zahrada v Brně láká na kvetoucí orchideje a tropické motýly

Domácí
14. 3. 2026

Lichtenštejnský palác otevře dveře návštěvníkům, představí výstavu Dary premiéru

Domácí
14. 3. 2026
Kárim Titz, 4. prosince 2025

Česká advokátní komora podala kvůli bitcoinům kárnou žalobu na advokáta Titze

Domácí
13. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ