Policie obvinila otce, který nechal svou dceru bezdomovcům

Domácí
30. 7. 2013 15:19
Dvouletou dívenku nechal otec u cizích lidí, vzpomněl si na ní až druhý den.
Dvouletou dívenku nechal otec u cizích lidí, vzpomněl si na ní až druhý den.

Pražská policie v úterý odpoledne obvinila otce dvouleté dívky nalezené v sobotu na Václavském náměstí. Policie muže stíhá pro trestný čin opuštění dítěte. Vyšetřovatelé ještě dnes navrhnou vzít obviněného do vazby, sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Otci hrozí až pět let vězení.

Policie v neděli informovala o tom, že dívku dal zřejmě její otec v sobotu v podvečer bezdomovcům v centru Prahy na krátké pohlídání. Pro děvče se ale nevrátil, proto bezdomovci dítě předali muži stojícímu na zastávce na Václavském náměstí. Ten pak kontaktoval policii. Matka dívky je už 14 dnů ve vazební věznici v pražské Ruzyni.

Muž byl zadržen, když v pondělí přišel pro dítě do kojeneckého centra, kde dívka stále zůstává.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Policie zasahovala v Ostravě-Zábřehu proti ozbrojenému muži, který na sídlišti střílel a zranil ženu

Drama v Ostravě-Zábřehu: Žena přežila útok manžela, on spáchal sebevraždu

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Policie zasahovala v Ostravě-Zábřehu: Střelec postřelil ženu, podle primátora byl eliminován

Domácí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Potřebujete odvoz k lékaři? Boskovice spouštějí asistovanou senior dopravu za 40 korun

Domácí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ