Policie pokutovala na Červenohorském sedle tři desítky motorkářů

Domácí
25. 7. 2022 12:17
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Zhruba tři desítky motorkářů pokutovali o víkendu policisté při rozsáhlé kontrole na Červenohorském sedle. Předpisy porušili především kvůli překročení rychlosti, ale i kvůli technickému stavu svých strojů.

Policisté zkontrolovali téměř 180 řidičů, většinou šlo o motorkáře, na které byla akce zaměřena, řekl v pondělí krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Hlavní tah mezi Šumperkem a Jeseníkem je vyhledávaným místem motorkářů z Česka i nedalekého Polska. I proto se do kontrol zapojili i polští policisté z moto týmu.

Policisté se zaměřili převážně na technický stav vozidel, dodržování rychlosti, způsob jízdy a také na alkohol či drogy. "Během dvou dnů jsme zastavili téměř 180 motorek a vozidel. U 44 z nich jsme zjistili spáchání přestupku, z toho 27 se dopustili motorkáři. Zejména se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti - nejrychlejší z nich uháněl rychlostí 139 kilometrů za hodinu," uvedl policejní mluvčí.

Při kontrole udělili policisté cizincům za spáchání přestupků pět kaucí v celkové výši 26 tisíc korun. "V jednom případě si motorkář vyjel pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal 0,25 promile alkoholu, a další čtyři měli špatně umístěnu nebo nečitelnou registrační značku. V síti policejních kontrol uvázl i řidič s osobním vozidlem, který jel pod vlivem omamné a psychotropní látky, šlo o marihuanu. Při kontrole vozidla jsme pak zjistili, že převáží 15 g pervitinu," dodal mluvčí.

S motorkáři, kteří serpentiny sedla projíždějí velkou rychlostí, bojují policisté i místní samosprávy několik let. Na sedlo se sjíždějí jezdci nejen z Česka, ale i z okolních zemí, především z Polska. Právě rychlá jízda v zatáčkách je důvodem i jejich častých nehod, které téměř každý rok končí i tragicky - poslední smrtelná nehoda se zde stala loni v říjnu.

Na silnici I/44, kterou ŘSD spravuje, už byly předloni v úseku přes sedlo umístěny varovné cedule se smrtkami zaměřené právě hlavně na motorkáře, ŘSD mělo v plánu i instalaci mobilních radarů, dosud je tam ale neumístilo. Dohled nad provozem na sedle posiluje policie v poslední letech hlavně v letní sezoně.

Autor: ČTK Foto: , deposithphotos/cookelma

Další čtení

V Čeladné se zřejmě propadl strop hotelu, dva zavalené vyprostili hasiči

Domácí
9. 5. 2025

ČR si připomněla konec 2. světové války, prezident mluvil i o válce na Ukrajině

Domácí
8. 5. 2025

V olomoucké zoo se narodilo šest kolouchů vzácného jelena siky vietnamského

Domácí
8. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ