Policie zahájila další trestní stíhání kvůli dotacím na sport

Domácí
20. 9. 2018 15:29
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policie ve středu obvinila jednoho člověka a jednu společnost z dotačního podvodu v souvislosti s dotacemi ministerstva školství na podporu sportu. Způsobili podle ní škodu ve výši zhruba 26,64 milionu korun.

Na webových stránkách pražského vrchního státního zastupitelství to uvedl státní zástupce Ondřej Trčka. Obviněnému hrozí až desetiletý trest vězení.

Dotační podvod souvisí podle Trčky s žádostmi o neinvestiční dotace pro roky 2010 až 2014. Případem se zabývají detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Kvůli dotacím ministerstva školství pro podporu sportu čelí od loňského roku obvinění například i bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Policisté stíhají v kauze také odvolanou náměstkyni ministerstva školství Simonou Kratochvílovou, někdejšího ředitele odboru ministerstva školství Zdeňka Břízu, předsedu České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu a generálního sekretáře ČUS Jana Boháče. Obviněny jsou i Fotbalová asociace ČR a Česká unie sportu.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Ramík Drahoslav

Další čtení

ilustrační obrázek

Miliardy v koši: Proč Česko nevyužilo ani polovinu dodaných covidových vakcín

Domácí
29. 8. 2026
Exponáty projektu Forest of Civilizations - Les civilizací, tvořený 133 monumentálními exponáty ze subfosilních dubů starých přibližně 6 500 let

Považovali to za shnilý odpad. V zemi přitom ležel unikátní poklad starý 6500 let

Domácí
29. 8. 2026
ilustrační obrázek

Konec propadání v první třídě i asistenti do lavic: Začíná nový školní rok

Domácí
29. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ