Policie zmírnila bezpečnostní <span>opatření u úřadu vlády</span>

Domácí
14. 7. 2010 18:48
Úřad vlády čeká volnější režim.
Úřad vlády čeká volnější režim.

Úřad vlády čeká volnější režim.Policie zmírnila ochranná opatření kolem sídla vlády, která zavedla v květnu po incidentu aktivistů z Greenpeace. Odstranila zábrany, jež oddělovaly budovu Strakovy akademie od chodníku a zabraňovaly vjezdu aut do prostranství před domem. Uvedla to mluvčí policejního prezidia Veronika Benediktová.

"Opatření již nejsou tak rozsáhlá jako bezprostředně poté, co aktivisté vylezli na střechu budovy," uvedla Benediktová. Policisté podle ní ke zmírnění opatření přikročili po novém vyhodnocení situace a po dohodě s vládou.

ČTĚTE TAKÉ: Policie zavře chodník před sídlem vlády, kvůli Pecinovi
                        Protest Greenpeace: na vládní střeše kvůli Prunéřovu

Aktivisté počátkem letošního května vylezli již podruhé za půl roku na střechu úřadu. Dostali se tam z ulice pomocí auta s vysokozdvižnou plošinou. Na střeše Strakovy akademie protestovali proti modernizaci elektrárny Prunéřov. Do okna tiskového střediska, kde právě pořádal tiskovou konferenci tehdejší předseda vlády Jan Fischer, vyvěsili transparent. Asi po půl hodině je policie přiměla, aby slezli.

Policie potom zpřísnila ostrahu, která se podle Martinů rozrostla o pět policistů se speciálním školením ke zvládání podobných incidentů. Během zasedání kabinetu by také měla být hlídka na střeše úřadu. V době protestu aktivistů stáli před úřadem vlády celkem tři policisté - jeden u vjezdu, druhý u vchodu, třetí u výjezdu z objektu.

Autor: ČTK

Další čtení

Středoškoláci si dnes a ve čtvrtek mohou vyzkoušet nanečisto volby do Sněmovny

Domácí
17. 9. 2025

Odbornice: Existuje riziko, že lidé podlehnou iluzi umělé inteligence

Domácí
16. 9. 2025
ilustrační foto

Výzkum: Romové čelí anticikanismu už jako děti. Formuje jim celý život

Domácí
Aktualizováno: 16. 9. 2025 15:55

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ