Osmatřicetiletý technik z kriminálky domažlického policejního ředitelství má z ostudy kabát. V prodejně si vzal rohlík plněný čokoládou, schoval se mezi regály a tam jej mimo dosah kamer nerušeně spořádal. Pak jakoby nic prošel pokladnou. Jako trest mu totiž hrozí odejmutí služební hodnosti, což je důvod k okamžitému propuštění do civilu.

"S policistou jsme zahájili správní řízení pro přestupek proti majetku. To by mělo být uzavřeno do 30 dnů. Výsledek pak předáme krajskému policejnímu řediteli, který rozhodne o případném kázeňském trestu," řekl Právu šéf domažlických kriminalistů Miroslav Vokáč.

Nepoctivého policistu odhalila ochranka Kauflandu v Domažlicích minulý týden ve čtvrtek. Jeden z detektivů ho tajně vyfotil mobilním telefonem, jak drží v ruce rozjedený rohlík. U kasy pak policista pečivo zatajil.

"Ochranka dotyčného poté vyzvala, aby za rohlík zaplatil šest korun, a tím bude celá věc uzavřena. On se na ně osopil, že žádný rohlík nesnědl a že to považuje za křivé obvinění. Přitom upozornil na to, že je policista. Po několikaminutovém dohadování mu hlídači oznámili, že zavolají jeho kolegy. V tom okamžiku se policistovo chování změnilo a už měl snahu za rohlík zaplatit," uvedl zdroj, který má o incidentu detailní informace.