Policista z Brna sliboval <span>za úplatu ovlivnit vyšetřování</span>

Domácí
16. 7. 2010 15:22
Za ovlivnění vyšetřování si muž říkal o desítky tisíc.
Za ovlivnění vyšetřování si muž říkal o desítky tisíc.

Za ovlivnění vyšetřování si muž říkal o desítky tisíc.Policejní inspekce zadržela ve středu policistu z okresu Brno-venkov kvůli podezření z vydírání. Měl nabízet pomoc několika stíhaným. Žádal po nich úplatky za to, že může změnit výsledek vyšetřování a případně následné odsouzení.

Inspekce Policie České republiky tento týden ukončila akci "HRNEC", při níž zadržela policistu Krajského ředitelství Policie České republiky Jihomoravského kraje. 

Kriminalisté byli na stopě kolegovi už od června. Dopaden byl ve středu, a to v okamžiku kdy za nabízenou nezákonnou službu přebíral odměnu ve výši několika desítek tisíc korun. Státní zastupitelství dnes zahájilo trestní stíhání policisty za přečin vydírání.

ČTĚTE TAKÉ: Detektiv chtěl za peníze ovlivnit případ 
                        Klaus dal milost policistce, která brala úplatky

Zároveň bylo o případu informováno vedení jihomoravské policie, které obviněného patrně postaví mimo službu. Policista je stíhán na svobodě, informovala tisková mluvčí policejní inspekce Martina Lídlová.

Ilustrační foto: www.profimedia.cz

Autor: - hep -

Další čtení

ilustrační obrázek

Macinka uklidňuje: Rusko u stolu EU nesedělo, jen poslouchalo po telefonu

Domácí
22. 3. 2026
ilustrační obrázek

Hnojiva zdražila až o třetinu. Zemědělci varují před dopady na úrodu

Domácí
22. 3. 2026
ilustrační obrázek

Vyfoť se a vyhraj skleněnou kytici – Křišťálové údolí slaví Velikonoce

Domácí
22. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ