ČSSD spustila petici proti vládě a reformám

Domácí
1. 11. 2011 11:30
Opoziční ČSSD ohlásila prostřednictvím svého předsedy Bohuslava Sobotky obstrukce ve sněmovně.
Opoziční ČSSD ohlásila prostřednictvím svého předsedy Bohuslava Sobotky obstrukce ve sněmovně.

Opoziční ČSSD ohlásila obstrukce ve sněmovně kvůli opětovnému schvalování vládních reforem. Sociální demokraté zároveň spouštějí petici proti reformám a za odchod koaličního kabinetu Petra Nečase (ODS).

Sněmovna má v úterý na programu projednání předloh důchodové, zdravotnické a sociální reformy, které vetoval nebo vrátil opoziční Senát. Koalice má v dolní komoře dostatek hlasů na to, aby reformy prosadila.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka uvedl, že obstrukce je legitimní nástroj parlamentní politiky. Koalice je podle vicepremiérky Karolíny Peake (VV) na zdržování sněmovního jednání připravena. "Bude navrženo nepřetržité jednání tak, abychom skutečně mohli projednat všechny body, které jsou na programu schůze," uvedla Peake. Koaliční poslanci jsou podle ní ochotni zasedat "klidně i o víkendu, klidně i v pondělí a klidně i celou noc".

Sociálním demokratům vadí zejména důchodová reforma, která umožní vyvést část peněz z průběžného státního pilíře do soukromých fondů. Sociální demokraté žádají nejméně odložení její účinnosti, která se předpokládá od roku 2013. "Reformy nás přiblíží kritické řecké situaci," prohlásil šéf ČSSD.

Opoziční petici mohou obyvatelé podle informací z tiskové konference podepsat na sedmi desítkách míst v zemi.

Další čtení

V areálu Senátu dnes začne 18. ročník třídenního krajanského festivalu

Domácí
19. 9. 2025

Policie na Dnech NATO předvede služební Ferrari i zásah s polskou jednotkou AGAT

Domácí
19. 9. 2025
ilustrační foto

Devět zraněných při srážce autobusu a osobního auta. Letěly i dva vrtulníky

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ