<span>Čunek a Kalousek:</span> Hádka v přímém přenosu

Domácí
9. 1. 2009 20:43
Předseda Čunek se s ministrem Kalouskem se pohádal v přímém přenosu.
Předseda Čunek se s ministrem Kalouskem se pohádal v přímém přenosu.

Předseda Čunek se s ministrem Kalouskem se pohádal v přímém přenosu.Tisková konference šéfa KDU-ČSL Jiřího Čunka skončila fiaskem. Zjevně nepravdivě informoval o změně názoru vedení strany týkající se odchodu ministra financí z vlády. To rozčililo Miroslava Kalouska, který před novináři a v přímém televizním přenosu obvinil Čunka ze lži.

"Je mi líto, ale to je nehorázná lež," ozval se zničeho nic ministr Kalousek, který stál při tiskovce za novináři a poslouchal. Čunek totiž řekl, že důvodem, proč předsednictvo revokovalo své vlastní usnesení o Kalouskovi, bylo to, že se ministr omluvil za nařízení ministerstva financí o internetovém sázení. "Miroslav Kalousek se omluvil Celostátní konferenci za to že s ní nekonzultoval porušení usnesení, které směřovalo k internetovému sázení, takže dneska se ta situace významně uklidnila," tvrdil Čunek.

Toto tvrzení však Kalousek vzápětí k velkému překvapení lidoveckého šéfa popřel. "Pokud padl dotaz, jaké důvody mělo předsednictvo na změnu svého názoru mezi úterkem a pátkem, pak důvodem nemohla být jakákoliv moje promluva," prohlásil ministr, který v tu chvíli už stál za mikrofony u řečnického pultu.

ČTĚTE TAKÉ: Čunek se chce usmířit s Kalouskem. Kvůli regionům

Předseda Čunek si musel vyposlechnout, že lže.Čunek v tu chvíli vůbec nereagoval a jen řekl: "Já jsem tě slyšel se omlouvat." Slova se místo něj ujal místopředseda strany Roman Línek. "Já jsem tady na začátku říkal, že členská základna reagovala mnoha usneseními a změna názoru předsednictva byla tedy reakcí i na to," vysvětlil Línek fakt, že za Kalouska se postavila většina členské základny.

KDU-ČSL chce všechny ministry 

Lidovci se v pátek dohodli na vytvoření "rekonstrukčního týmu", který bude s premiérem Mirkem Topolánkem vyjednávat o výměně kabinetu. Na víkendové jednání však jde bez zadání. Širší vedení KDU-ČSL se znovu sejde v pondělí v Lipnici nad Sázavou. Topolánek už přitom v pondělí chtěl změny v kabinetu oznámit.

Představitelé KDU-ČSL se však nechali slyšet, že chtějí, aby ve vládě zůstali všichni čtyři jejich ministři. Topolánek nicméně v minulých dnech několikrát jasně prohlásil, že rekonstukce vlády se bude týkat všech tří koaličních stran.

Celostátní konference také v pátek rozhodla, že stranický sjezd bude 20. a 21. června. Jiří Čunek je i přes všechny problémy odhodlán na funkci předsedy znovu kandidovat.

Foto: Jan Schejbal

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ