Zhruba dvě až tři stovky lidí se v sobotu v podvečer podle policejních odhadů sešly na Václavském náměstí v centru Prahy na protivládní demonstraci. Ještě v pátek se na obdobném protestu, pořádaném Holešovskou výzvou, sešla asi tisícovka lidí. Holešovská výzva se ale od této demonstrace distancovala. Členové výzvy se zároveň rozešli s iniciativou Skutečná demokracie (SKDE), jejíž členem je kontroverzní pražský taxikář Zdeněk Ponert, jenž nespokojené lidi do centra Prahy svolal. Ponert se naopak distancoval od Holešovské výzvy.
Poklidná akce skončila po 20 hodině a podle policejní mluvčí Andrey Zoulové ji nedoprovázel žádný incident. Opět nechyběly transparenty s nápisy "Stydím se za vládu a prezidenta ČR a chci jejich demisi." Protest doprovázela hlasitá hudba z reproduktorů a zazněly písně například Karla Kryla.
Účastníci se nevydali k budově České televize jako ve čtvrtek. Podle jednoho z organizátorů, Miloše Cacha, mnoho lidí o sobotním protestu nevědělo. Počítá však s tím, že demonstrace budou pokračovat i v dalších dnech po celé zemi. Pořadatelé termín dalšího protestu neupřesnili s tím, že informace budou k dispozici na webových stránkách Národní rady.
Na akci promluvil také Antonín Mareš, kterého Ponert označil za duchovního otce a autora 17 bodů v programu SKDE. Program navrhuje například zrušení politických stran a jejich možnou přeměnu na zájmové kluby. Chce také zrušit reklamu ve všech jejích formách, zrušit zbrojovky i profesionální armádu.
Podle Holešovské výzvy, která se od této akce distancovala, SKDE porušila pravidla hnutí a navíc při jedné z pražských demonstrací vyvolala násilný incident před budovou České televize. Holešovská výzva organizovala ve čtvrtek a v pátek protivládní protesty, kterých se zúčastnily tisíce lidí. Její autoři nedávno vyzvali vládu, aby do konce února odstoupila. Výzva chce, aby po demisi vlády byla jmenována dočasná vláda odborníků, aby začaly přípravy "spravedlivých demokratických" voleb a žádá uzákonění běžně použitelného referenda. Kromě jiného chce i zastavení církevních restitucí, penzijní, sociální, zdravotnické a školské reformy.