Füleho ve vládě zřejmě nahradí velvyslanec <span>Juraj Chmiel</span>

Domácí
18. 11. 2009 14:42
Juraj Chmiel působí coby velvyslanec v Austrálii.
Juraj Chmiel působí coby velvyslanec v Austrálii.

Juraj Chmiel působí coby velvyslanec v Austrálii.O novém ministrovi pro evropské záležitosti je už zřejmě rozhodnuto. Štefana Füleho, který odchází do Bruselu na post eurokomisaře, by měl nahradit český velvyslanec v Austrálii Juraj Chmiel.

Píše o tom server Lidovky.cz.

"Předseda Topolánek je pro něj už rozhodnutý," potvrdil serveru informaci zdroj blízký vedení ODS. Podle jiného nejmenovaného člena strany má Chmiel vyvážit sociálnědemokratický vliv ministra zahraničí Jana Kohouta.

Ve hře o post ministra v nestranické vládě Jana Fischera prý byl i velvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Toho ale nakonec zdiskreditovalo příliš silné napojení na ODS.

K TÉMATU: Štefan Füle vystřídá v Bruselu Vladimíra Špidlu
                    Do Bruselu jde muž s rudou knížkou a podezřelou školou
                    Füleho minulost podruhé: zavinil dopravní nehodu

Ani o Chmielovi však nelze tvrdit, že je naprostým nestraníkem, připomíná server. Jeho manželka totiž letos v létě rozeslala krajanům e-mail, v němž je žádala, aby v nadcházejících volbách volili občanské demokraty. Chmiel tak čelil podezření, že porušil zákon o ochraně osobních údajů.

Foto: mzv.cz

Autor: - red -

Další čtení

Středoškoláci si dnes a ve čtvrtek vyzkouší nanečisto volby do Sněmovny

Domácí
Aktualizováno: 17. 9. 2025 02:11

Odbornice: Existuje riziko, že lidé podlehnou iluzi umělé inteligence

Domácí
16. 9. 2025
ilustrační foto

Výzkum: Romové čelí anticikanismu už jako děti. Formuje jim celý život

Domácí
Aktualizováno: 16. 9. 2025 15:55

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ