Horní komora parlamentu je opět kompletní, Čubu nahradil Goláň

Domácí
18. 7. 2018 10:32
Senátor Tomáš Goláň.
Senátor Tomáš Goláň.

Senát je opět kompletní. V úvodu středeční schůze složil slib nový senátor Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21), který za zlínský obvod nahradil Františka Čubu (SPO). Goláň už pomohl vytvořit v horní komoře nový Klub pro liberální demokracii - Senátor 21, v němž se spolu s ním sdružili čtyři senátoři za Zelené a Piráty.

Goláň se do horní komory dostal v květnových doplňovacích volbách, když ve druhém kole porazil krajskou radní Michaelu Blahovou (KDU-ČSL). Senátorem bude pouze do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020. Goláň bude působit ve výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.

Daňový poradce Goláň patří k aktivním kritikům fungování finanční správy, která podle něj nadměrně používá zajišťovací příkazy a zneužívá svou moc. Ostře vystupoval také proti zavedení elektronické evidence tržeb v její současné podobě. V Senátu by chtěl mimo jiné rovněž přispět k jeho zviditelnění prostřednictvím sociálních sítí.

Bývalý předseda slušovického družstva Čuba se vzdal pozice senátora v únoru. Zdůvodnil to tlakem, kterému čelil kvůli rok a půl trvající absenci v Senátu ze zdravotních důvodů. Jeho odchodem zanikl do té doby pětičlenný senátorský klub zemanovců a komunistů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Glück Dalibor

Další čtení

ilustrační foto

Soud rehabilitoval rakouského rybáře, kterého zastřelili pohraničníci

Domácí
13. 11. 2025
ilustrační foto

 Popelářské auta přejelo na Kolínsku seniorku. Nepřežila

Domácí
13. 11. 2025
ilustrační foto

ANO se smířilo s nákupem stíhaček F-35. Chce zapojit český průmysl

Domácí
13. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ