Huml: John přišel na ministerstvo nepřipraven

Domácí
26. 10. 2010 21:03
Véčkař Stanislav Huml.
Véčkař Stanislav Huml.

Poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml dnes zkritizoval předsedu strany a ministra vnitra Radka Johna. Podle Humla přišel John na ministerstvo nepřipraven a s neznalostí věci, navíc se obklopil lidmi, kteří mu příliš nepomohli. John by měl vést jiné ministerstvo, řekl Huml v rozhovoru, jehož část dnes zveřejnil server iDnes.cz.

"Myslím si, že Radek John má velkou zásluhu na tom, že se VV dostaly tam, kde jsou. A když to řeknu na férovku: měl by řídit jiné ministerstvo," uvedl Huml. "Řídit kolos vnitra je hodně složité a nejde to řešit tak, že když mi někdo přinese návrh na reportáž, která se mi nelíbí, hodím to do šuplíku. Tam musíte řešit všechno," doplnil poslanec v narážce na Johnovu předchozí profesi reportéra. John by se prý měl naučit lépe komunikovat s veřejností.

Huml s ministrem nesouhlasí ani v otázce snižování stavu policie. "Máme policistů opravdu daleko víc, než je běžné v Evropě. Ale nejde to dělat střihem, je to dlouhodobé," uvedl.

Tím, že ministerstvo vnitra připadne předsedovi strany Johnovi, podmiňovaly Věci veřejné účast na koaliční vládě Petra Nečase (ODS).

Další čtení

ilustrační obrázek

Magyar premiérem, Babiš mluví o návratu silné Visegrádské spolupráce

Domácí
9. 5. 2026
ilustrační obrázek

Plot potřebuje víc papírů než 250metrový větrník – starostové jsou pobouřeni

Domácí
9. 5. 2026
ilustrační fotografie

Kontroly nočních podniků odkrývají stovky prohřešků. Některé mohou stát statisíce

Domácí
9. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ