Ivan Bartoš opět zvolen předsedou České pirátské strany

Domácí
18. 1. 2014 17:36
Ivan Bartoš.
Ivan Bartoš.

Předsedou České pirátské strany byl v Pardubicích znovu zvolen Ivan Bartoš. V rockovém klubu Žlutý pes pro něj hlasovalo 89 z 116 delegátů. O funkci předsedy se ucházeli celkem tři kandidáti.

"Tento rok je pro piráty přelomový. Díky tomu, že jsme získali mandát od voličů v parlamentních volbách, a tím i prostředky, budeme moci řadu činností profesionalizovat," uvedl ve svém kandidátském projevu Bartoš. Podle něj jsou pro stranu nyní klíčové volby do Evropského parlamentu a komunální volby, v nichž chtějí piráti dosáhnout podstatně lepšího výsledku než ve volbách do sněmovny.

V nich Česká pirátská strana získala 2,66 procenta hlasů, volilo ji 132 417 lidí. Nedostala se sice do parlamentu, ale získala příspěvek na úhradu volebních nákladů ve výši přibližně 13 milionů korun. V předchozích sněmovních volbách pro ni hlasovalo jen 0,80 procenta voličů.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda, ČTK/Michal Doležal

Další čtení

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025
ilustrační foto

S montéry se zlomilo rameno plošiny. Jeden zemřel, druhý je těžce zraněný

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ