Liška Stropnickému: <span>Matěji, jsi zákeřný</span>

Domácí
6. 12. 2009 14:20
bez popisku 216006
bez popisku 216006

Neúspěšný kandidát na předsedu Matěj Stropnický Pelce ve vedení nerad.I když byl sjezd zelených nečekaně jednotný, tak docela bez svárů se neobešel. Předseda Liška nařkl na závěr rebelanta Stropnického, že je zákeřný. Ten zrudl a neměl mnoho co říct na svou obranu.

Vnitrostranická opozice, jejímž hlavním představitelem je neúspěšný kandidát na předsedu Strany zelených Matěj Stropnický, víceméně zmlkla. Liška v čele se zeleným rebelům líbí víc než Bursík, a tak v sobotu rozpustili i frakci s názvem Demokratická výzva.

FOTOGALERII ZE SJEZDU SZ NAJDETE ZDE 

Když však přesto volby nevynesly do křesla v předsednictvu nikoho z této názorové frakce, neodpustil si Matěj Stropnický jízlivou poznámku o nově zvoleném prvním místopředsedovi Františku Pelcovi - je prý spjat s bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Němcem a kauzou katarského prince. Některá média se této informace chopila a zveřejnila ji.

„To, co Matěj řekl médiím, považuji za vyloženě zákeřné. Je to lež a František Pelc má mou plnou důvěru," zlobil se v neděli Liška za řečnickým pultem. Matěj Stropnický už si slovo nevzal, aby se veřejně bránil. Je si jist, že v sobotu mluvil pravdu? „Poslanecký klub US měl tehdy asi deset členů, a František Pelc byl mezi nimi a Pavel Němec byl taky mezi nimi. To znamená, že vazba mezi nimi byla," odpověděl na tuto otázku on-line deníku TÝDEN.CZ Stropnický, který po slovech Lišky viditelně zrudl.

FOTOGALERII ZE SJEZDU SZ NAJDETE ZDE.

Liška a Pelc, jednička a dvojka vedení Strany zelených.Jediným spojením Františka Pelce s kauzou katarského prince, který v Česku obtěžoval mladistvá děvčata, byl odsouzen a poté podivuhodným rozhodnutím ministra spravedlnosti Němce „osvobozen" vydáním do Kataru, je tedy jeho dřívější členství v Unii svobody. Jejím členem byl i Němec.

„Já jsem jen řekl, že ty postavy je potřeba vnímat spojitě," dodal „opařený" Stropnický.

Sjezd Strany zelených v neděli změnil stranické stanovy. Delegáti odhlasovali návrhy, které sníží vliv republikové rady. Širší vedení nebude mít vlastní předsednictvo a posílí v něm kraje. Sjezd zelených bude každý rok.

Foto: Jan Schejbal

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ