Marvanová do Senátu? Po Babišovi ji chtějí i zelení a lidovci

Domácí
11. 6. 2014 16:54
Bývalá náměstkyně ministerstva spravedlnosti Hana Marvanová.
Bývalá náměstkyně ministerstva spravedlnosti Hana Marvanová.

Zelení a lidovci nabídli advokátce a bývalé náměstkyni ministryně spravedlnosti Haně Marvanové, aby za ně na podzim kandidovala v Praze do Senátu. Marvanovou přitom jako kandidátku do Senátu chtěl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Marvanová řekla, že nějaké nabídky na kandidaturu už dříve dostala, nyní ale řeší obnovení své advokátní praxe.

Marvanová nedávno po sporech s ministryní spravedlnosti Helenou Válkovou (za ANO) opustila post náměstkyně a vrací se do soukromé sféry. Babiš Marvanové po odchodu nabídl, aby mu na ministerstvu financí radila. Marvanová tuto nabídku dosud nepřijala.

Podle informací ČTK by zelení a lidovci rádi Marvanovou postavili v obvodu v Praze 9. "Máme dohodu na společných senátních kandidátech v Praze 1 a 5 a na kandidátce do hlavního města. Naším cílem je obsadit silnými kandidáty i volební obvody v Praze 9 a 10," řekl předseda pražských zelených Petr Štěpánek. Zda by kandidátkou mohla být Marvanová, nekomentoval.

Blíže se k možné kandidatuře nevyjádřila ani Marvanová. "Nemám nic nového. Neřeším to, na co se mě ptáte, řeším jen advokacii," řekla.

V Praze 1 Strana zelených a KDU-ČSL společně podporují bývalého rektora Karlovy univerzity Václava Hampla, v Praze 5 pak advokáta Václava Lásku.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Zbyněk Stanislav

Další čtení

Matky, mámy a maminky dnes mají svátek, v Česku se slaví víc než sto let

Domácí
11. 5. 2025

Praha 4 chce jiné než dosud používané názvy budoucích stanic metra D

Domácí
11. 5. 2025
Připomínka poslední bitvy druhé světové války v Evropě u Slivice spojená s ukázkou bojů, 10. května 2025, Památník Slivice, Příbramsko.

Bitva u Slivice připomněla konec války, zhlédly ji tisíce lidí

Domácí
10. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ