Moderátor napomenul Bártu. Příliš vyzdvihoval ženu Kateřinu

Domácí
17. 2. 2013 12:40
Vít Bárta.
Vít Bárta.

Nový šéf Věcí veřejných Vít Bárta v neděli v diskusním pořadu Partie na Prima Family stále uváděl, co dělá v politice se svou ženou Kateřinou Klasnovou - slovy Bárty Kačenkou -, až jej musel moderátor Jan Punčochář napomenout, aby mluvil jen za sebe.

Bárta například zdůraznil, že návrh na omezení imunity zákonodárců předkládala ve sněmovně Klasnová. Když mu moderátor řekl, že to byla skupina poslanců, Bárta podotkl: "Moje žena byla iniciátorkou návrhů, které se překládaly. Moje žena je také autorkou několika dalších návrhů."

Moderátor už předtím, když politik vyzvihoval, co všechno dělá jeho manželka, Bártovi řekl: "Mluvte za sebe!"

Bárta, který v sobotu vyhrál partajní volby a oficiálně převzal od Radka Johna předsedování opoziční parlamentní partaje, rovněž vysvětlil, proč s budoucím prezidentem Milošem Zemanem mluvila před čtrnácti dny právě Klasnová. Prý proto, že bylo jasné, že předseda VV Radek John odchází a nový předseda ještě nebyl zvolen. I nyní další jednání povede Klasnová.

"Vzhledem k tomu, že předsedkyně poslaneckého klubu ve všech politických stranách je jednou z nejvýznamnějších postů, dále to povede moje žena," řekl nový předseda VV. Podle Bárty není potřeba, aby otevíral a vcházel do dveří, které už jsou otevřené.

Autor: - red -Foto: Jakub Stadler

Další čtení

Ondřej Prokop

Pražští radní odvolali Prokopa z dozorčí rady dopravního podniku

Domácí
22. 6. 2026

Soud uložil advokátce a její dceři za zpronevěru peněz klientů sedm a 5,5 roku

Domácí
22. 6. 2026

Dělníci u hlavního nádraží v Brně našli leteckou pumu, stovky evakuovaných

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ