<span>Nečas chce o škrtech jednat,</span> vyhrožování ale odmítá

Domácí
6. 8. 2010 16:12
Premiér Nečas chce s odbory o škrtech jednat.
Premiér Nečas chce s odbory o škrtech jednat.

Premiér Nečas chce s odbory o škrtech jednat."Vláda je připravena chystané rozpočtové škrty projednávat s odboráři," řekl premiér Petr Nečas. Podle něj však případné vyhrožování a protesty plánované reformní kroky nezastaví. Zdůraznil, že jeho kabinet neustoupí od plánu na stabilizaci veřejných financí, která se "bohužel" neobejde bez rozsáhlých úspor.

Českomoravská konfederace odborových svazů uvedla, že přistoupí k protestním akcím, pokud se vláda bude snažit prosadit své úsporné plány za každou cenu a nepřistoupí na argumenty odborů. Programové prohlášení vlády odboráři kritizují a hovoří o nejsilnějším útoku na práva zaměstnanců za posledních dvacet let.

ČTĚTE TAKTÉ: Vláda odsouhlasila škrty. Ministři VV jen podmínečně

Nečas odborářům vzkázal, že by se neměli chovat jako kolegové v Řecku a Maďarsku. Tam podle Nečase přispěli k ekonomickým potížím těchto zemí. Ministerský předseda zmínil, že odboráři mají dveře k debatě otevřené, ale varoval je před tím, aby si je nezabouchli, ještě než začne. "Jsme připraveni zúčastnit se zodpovědného sociálního dialogu," dodal Nečas.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Orlické hory obsadí závodníci extrémního závodu psích spřežení Šediváčkův long

Domácí
17. 1. 2026
ilustrační foto

Zvídavé děti mají výhodu. Jak kreativita pomáhá dětem ve školách?

Domácí
17. 1. 2026

V Praze o víkendu nepojede metro na lince B v úseku Florenc - Vysočanská

Domácí
17. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ