Nejistá ODS zvažuje, zda <span>zruší Topolánkovi program</span>

Domácí
22. 3. 2010 19:30
Mirek Topolánek je kritizován za jeho nediplomatické výroky.
Mirek Topolánek je kritizován za jeho nediplomatické výroky.

Topolánek se omluvil, dál se s ním ale moc nemluví.Kvůli výrokům předsedy ODS Mirka Topolánka na adresu homosexuálů, premiéra Fischera, církví, věřících i občanů zasedne v úterý brzy ráno stranické grémium. Zda se poté uskuteční plánovaná návštěva stranického předsedy v Plzeňském kraji, není vůbec jisté.

Ještě v pondělí krátce po poledni platilo, že předseda občanských demokratů Mirek Topolánek vyrazí v úterý na avizovanou návštěvu Plzeňského kraje. Od devíti hodin měl navštívit gymnázium v Rokycanech, o hodinu a půl později měl zavítat do Domova poklidného stáří ve Vejprnicích... Jenže pak předseda Senátu Přemysl Sobotka vyzval svého stranického šéfa, aby rezignoval a odstoupil z kandidátky.

Výroky svého předsedy se ovšem bude v úterý zabývat grémium ODS. I proto je pravděpodobné, že Topolánek na Plzeňsko vůbec nevyrazí. Jasno o jeho úterním programu zatím nemají ani lidé z jeho okolí. "Teprve budeme řešit, zda to zrušíme. Asi zítra ráno, nebo možná ještě dnes večer," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ Jakub Stadler, zástupce vedoucího mediální sekce. Návštěvu gymnázia v Rokycanech spíš nedoporučil.

PSALI JSME: Sobotka chce Topolánkovu hlavu. Kvůli jeho výrokům 
                      Topolánek se omlouvá, Fischer s ním nemluví

Místopředseda ODS David Vodrážka spol. budou řešit Topolánka.Nejistá ovšem není jen úterní návštěva západních Čech. Grémium ODS se bude zabývat doporučením Přemysla Sobotky, aby kvůli výrokům vůči církvím a homosexuálům zvážil rezignaci na funkce v čele strany a odstoupil z kandidátky pro nadcházející sněmovní volby. A protože seznamy kandidátů se odevzdávají právě v úterý - přičemž strany mají čas na změny na nich ještě do 29. března a k vyškrtnutí může dojít dokonce do osmačtyřiceti hodin před volbami -, nemusí být ještě zdaleka kandidatura Topolánkova v Jihomoravském kraji jistá. I když tamní ODS si jeho odstoupení zatím nepřeje.

TAKÉ ČTĚTE: Topolánek přitvrzuje. Premiér je Žid, který uhne
                        Topolánek mluvil o vymývání mozků, teď se brání

Dva měsíce před volbami se předseda ODS dostal do popředí zájmů poté, co se při fotografování pro magazín pro homosexuály LUI ostře vyjádřil o církvi, občanech, homosexuálech, či premiéru Janu Fischerovi. Topolánek se už za své výroky omluvil, nicméně prohlásil, že byly vytrženy z kontextu, což potvrdil i autor rozhovoru.

Z nesestříhaného záznamu mimo jiné vyplynulo, že expremiér s homosexuály nemá problém. "Třeba můj kamarád Gustav Slamečka s Honzou spolu žijou. A v době, kdy jsem neměl kam chodit s Luckou, jsem si od nich půjčoval byt a nepřišlo mi to divné. V tomhletom já nemám problém, když spolu chtějí žít, je to jejich právo, proč ne? Ale jakmile se toto začne blížit k dětem, tam mám normální bariéru, ale je to můj osobní problém," uvedl Topolánek v natáčeném rozhovoru.

Focení s rozhovorem se podle dostupných informací uskutečnilo zhruba před čtrnácti dny.

Foto: Lucie Pařízková, Jan Schejbal

Další čtení

Americká herečka Dakota Johnsonová dnes převzala Cenu prezidenta MFF

Domácí
6. 7. 2025
ilustrační foto

Vedro je všude, ale na Moravě navíc silné bouřky, vítr, srážky

Domácí
6. 7. 2025

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ