Politici ČSSD jsou dál nejpopulárnější, ale začali ztrácet

Domácí
29. 5. 2012 15:20
Jiří Dienstbier se stále drží na vrcholu žebříčku popularity.
Jiří Dienstbier se stále drží na vrcholu žebříčku popularity.

Opoziční politici v čele se sociálním demokratem Jiřím Dienstbierem dál vévodí žebříčku popularity, třebaže vesměs trochu ztratili. Ukázal to průzkum agentury STEM, podle níž jde o první reakci veřejnosti na kauzu obviněného poslance Davida Ratha. Zpráva o jeho zatčení byla totiž zveřejněna právě v průběhu dotazování. Například Dienstbier přišel téměř o desetinu příznivých hodnocení. Klesla však i popularita některých vládních politiků.

Kandidát ČSSD na prezidenta Dienstbier je nejpopulárnějším politikem v zemi podle STEM už od září. Na druhém místě je předseda nejsilnější opoziční strany Bohuslav Sobotka. Z politiků vládních stran se nejvýše umístila předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS), která na čtvrtou pozici odsunula prvního místopředsedu sociální demokracie Michala Haška. Pátá skončila místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová.

Mírně však klesla i popularita některých politiků vládní koalice. Tři procentní body ztratili ministři zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) a obrany Alexandr Vondra (ODS) a také vicepremiérka Karolína Peake, která opustila Věci veřejné a zakládá stranu LIDEM.

Průzkum se konal ve dnech 12. až 21. května. První informace o Rathově zadržení se objevily 15. května ráno. Policie viní Ratha z přijetí sedmimilionového úplatku.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Vedení, které způsobilo blackout, nahradí nový zdvojený systém za 1,7 miliardy

Domácí
Aktualizováno: 9. 7. 2025 12:01

Srážky byly mírnější, ale Moravu a Slezsko čeká déšť i dnes

Domácí
Aktualizováno: 9. 7. 2025 07:41
ilustrační foto

Na seznamu firem vyvážejících do Ruska je brněnský výrobce pil Pilous

Domácí
8. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ