Poslanci se budou zabývat omluvou za "komunistického fízla"

Domácí
25. 9. 2014 06:12
Miroslav Kalousek.
Miroslav Kalousek.

Poslanci se budou zabývat sporem mezi Zdeňkem Ondráčkem (KSČM) a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem kvůli výroku o "komunistickém fízlovi". Měli by taky rozhodnout o zřízení vyšetřovací komise, která by se zabývala výstavbou dálnice D47. Na programu jsou rovněž pravidelné interpelace na členy vlády.

Kalousek se má podle rozhodnutí mandátovému a imunitního výboru Ondráčkovi za červnové výroky omluvit. Místopředseda TOP 09 se vzhledem k Ondráčkovu působení za socialismu omlouvat nehodlá a proti verdiktu se odvolal. Záležitost proto bude řešit celá Sněmovna.

Komise k dálnici D47, pokud poslanci budou s jejím vznikem souhlasit, by měla vyšetřovat pochybení při výstavbě dálnice. Na jejím zhruba devítikilometrovém úseku u Ostravy vznikly vady. Stát se kvůli tomu pře přibližně tři roky se stavebními firmami, vede i arbitráže v souvislosti s účtováním valorizací.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kamaryt Michal

Další čtení

ilustrační foto

Obyvatele okolí stadionu v Pardubicích světla z areálu oslňují,chystá se náprava

Domácí
19. 12. 2025

Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli

Domácí
19. 12. 2025
ilustrační foto

V Česku se objevila nemoc koní. Říká se jí hříběcí a neví se, jak moc je rozšířená

Domácí
19. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV