Poslanec zasahoval při Palachově týdnu. Odstup! žádá petice

Domácí
5. 2. 2014 12:19
Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.
Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček.

Přes dvě stovky lidí podepsaly petici, která požaduje, aby se poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) vzdal mandátu. Autorům petice vadí, že Ondráček v roce 1989 zasahoval jako příslušník Veřejné bezpečnosti proti demonstrantům a také že se do parlamentu dostal za komunisty. Informuje o tom web www.trutnovinky.cz. Ondráček se k výzvě staví odmítavě, k věci se nechce vyjadřovat.

"Považujeme za nemorální a nepřijatelné, abyste jakožto bývalý příslušník represivních složek komunistického režimu zastával post poslance a podílel se tak na řízení demokratického režimu, proti jehož zavedení jste bojoval," uvedli autoři petice. Ondráčkovi také vytýkají, že je členem strany, která se od totalitního režimu mezi lety 1948 až 1989 nikdy dostatečně nedistancovala.

Čtyřiačtyřicetiletý Zdeněk Ondráček, který se do sněmovny dostal v loňských podzimních volbách, se k výzvě staví odmítavě. "Neslyšel jsem o tom ani jsem ji nečetl a je mi to celkem jedno," řekl. Dál se k celé věci nechtěl vyjadřovat. "Kapitolu, co bylo před dvaceti pěti lety, nehodnotím," řekl Ondráček, který je i trutnovským zastupitelem.

Ondráček byl podle médií u zásahu proti demonstrantům při takzvaném Palachovu týdnu v Praze, navíc jako agitátor čety zákrok obhajoval s tím, že demonstranti byli ozbrojeni například řetězy. Ondráček později působil jako vyšetřovatel Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, od policie odešel v říjnu 2011.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Štěrba Martin

Další čtení

Soud vyměřil kvůli podvodům s řidičskými průkazy ve Varnsdorfu nepodmíněné tresty

Domácí
18. 7. 2025
ilustrační foto

Motorkář ujížděl policii. Vjel na letiště, zastavil provoz a prorazil plot

Domácí
Aktualizováno: 18. 7. 2025 17:00
ilustrační foto

Muž chtěl podat trestní oznámení na vládu, jinak zabije děti. Zranil policistu

Domácí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ