Rampula, Čunek, Rath, justiční mafie... Paroubek sčítal Pospíšilovy "hříchy"

Domácí
28. 6. 2012 13:23
Jiří Paroubek ukázal, že na straně ministra Pospíšila rozhodně nestál.
Jiří Paroubek ukázal, že na straně ministra Pospíšila rozhodně nestál.

Bývalý šéf ČSSD a nynější předseda Národních socialistů - levice 21. století (LEV 21) Jiří Paroubek se obul do exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, kterého ve středu prezident Václav Klaus odvolal z funkce. Napadl i sociální demokraty, kteří se ministra zastávají.

"Myslím, že to byl jeden z nejméně schopných ministrů, a přitom ministr, který dokázal ve veřejnosti vytvářet dojem jakýchsi svých nekonečných schopností," řekl Paroubek.

Pospíšil podle Paroubka ministerskou kariéru začal zneužitím poslanecké imunity. Udělal to tak, že v září 2006 přečetl dopis policisty Tomáše Almera, který v něm poskytl ministrovi informace ze živých spisů. Tím ministr znemožnil vyšetřování nejméně dvou živých kauz. "Pospíšil není obětí kmotrů ODS, jak se píše v médiích, ale jejich produktem," zdůraznil.

Exministr podle Paroubka kryl justiční mafii včetně lidí, které dnes napadá. Stýkal se s členy justiční mafie v kauze bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka (KDU-ČSL) a kryl je. Vrchního státního zástupce Vlastimila Rampulu "uvedl do funkce, aby s ním později vedl válku". V korupční kauze Davida Ratha unikaly fotografie on-line z věznice, čímž se justice dostala "za práh chlíva", vypočítával Paroubek Pospíšilovy hříchy.

Jako ministr Pospíšil věděl o švýcarské žádosti v kauze Mostecké uhelné od prosince 2010 a neinformoval vládu ani premiéra. "Kdybych byl premiérem, tak by ve funkci skončil," dodal," řekl Paroubek.

Premiér Petr Nečas dluží podle Paroubka vyjádření ke spekulacím, že letos v únoru si prý Pospíšilův muž Stanislav Mečl, pověřený vedením vrchního státního zastupitelství, vyžádal složku k případu, v němž mělo mezi obviněnými figurovat Nečasovo jméno. "Premiér by měl takové obvinění důrazně vyvrátit," zdůraznil Paroubek.

Reakce místopředsedů ČSSD Marie Benešové, Jiřího Dienstbiera, Lubomíra Zaorálka a předsedy poslaneckého klubu Jeronýma Tejce Paroubek vysvětluje hloupostí a ztrátou paměti.

Další čtení

 Vytahování rekreačního plavidla pomocí autojeřábu na hrázi Vodní nádrže Orlík

Vytáhněte lodě včas, vyzývá Povodí Vltavy. Kvůli suchu hrozí, že plavidla uvíznou

Domácí
19. 8. 2026
ilustrační obrázek

Odškodnění za střelbu v nemocnici nebude. Soud definitivně zamítl žalobu pozůstalého

Domácí
19. 8. 2026
uprchlický tábor v Súdánu, ilustrační foto

Člověk v tísni loni humanitárně pomohl téměř 2,4 milionu lidí, nejvíce v Africe

Domácí
19. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ