Ransdorf <span>přišel o imunitu.</span> Kvůli nehodě

Domácí
3. 2. 2009 13:01
Miroslav Ransdorf na sjezdu.
Miroslav Ransdorf na sjezdu.

Miroslav Ransdorf.Evropský parlament podle očekávání zbavil imunity českého europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM). O tento krok loni zákonodárný sbor požádaly české úřady v souvislosti s nehodou, při níž poslanec předloni v Praze autem porazil ženu. Chodkyně tehdy utrpěla lehčí zranění.

Zbavit Ransdorfa imunity, což je nezbytná podmínka pro případné trestní stíhání, jednomyslně doporučil výbor europarlamentu pro právní záležitosti. Proti tomuto kroku se nestavěl ani sám poslanec.

ČTĚTE TAKÉ: Europoslanec Ransdorf zranil ženu na přechodu

Případ, kterým se jeho kolegové zabývali, se odehrál předloni v červnu, kdy Ransdorf srazil vozem ženu na přechodu v Praze 6. Chodkyně utrpěla podle tehdejších informací médií lehčí zranění, oděrky na hlavě či rukou.

Pro europoslance to není jediný podobný případ. V červenci 2008 totiž na přechodu v české metropoli porazil autem dívku, která byla převezena do nemocnice se zraněními.

Foto: archiv Týdne

Autor: ČTK

Další čtení

SeniorGarden slavnostně znovuotevřel Domov pro seniory v Chrudimi

Domácí
30. 6. 2025

Otevřený dopis senátorům - Stát se zbavuje odpovědnosti za ochranu dětí

Domácí
1. 7. 2025
V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se v červnu poprvé v historii zoo vylíhlo mládě vzácného jeřába bradavičnatého.

V zoo Dvůr Králové se poprvé narodilo mládě vzácného jeřába bradavičnatého

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ