Členové jedné ze základních organizací KSČM, která si dala přízvisko "revoluční", vyzvali politiky odpovědné za neuskutečněný prodej sídla strany k odchodu z funkcí. A pokud jsou také poslanci, aby dali straně plat a nechali si jen životní minimum. Reagují tak na rozhodnutí odvolacího soudu z 12. října, podle kterého má KSČM zaplatit pokutu 40 milionů korun italské firmě Poste Re za odstoupení od prodeje.
"Členové výboru RZO 1083 jednomyslně dospěli k názoru, že postup zodpovědných funkcionářů KSČM neodpovídal a neodpovídá principům vnitrostranické demokracie, hrubě poškodil a škodí KSČM jak po ekonomické stránce, tak i morálně a v konečných důsledcích i celospolečensky," napsali vedení strany revoluční komunisti.
Předseda strany Vojtěch Filip deníku Právo řekl, že je o výzvě informován a hodlá na ni odpovědět. Plánuje také zveřejnit jména stranických funkcionářů, kteří jsou za neuskutečněný obchod zodpovědní.
"V každém případě zveřejním aktéry tehdejší transakce z roku 2005. A musím říci, že aktérem toho podpisu není ani Miroslav Grebeníček, ani Vojtěch Filip," řekl předseda strany.
Komunisti chtěli za předsednictví Miroslava Grebeníčka prodat sídlo v ulici Politických vězňů nedaleko Václavského náměstí a vybudovat si nové ve Vysočanech. Uzavřeli proto s Poste Re smlouvu o smlouvě budoucí, ze které vyplývala povinnost uzavřít smlouvu o prodeji a také smluvní pokuta. Cena, za kterou strana nabídla sídlo italské firmě, činila 410 milionů korun. Firma dokonce zaplatila v roce 2005 KSČM první zálohu 40 milionů korun. Komunisti si však prodej rozmysleli a zálohu vrátili. Dospěli totiž k názoru, že cena je pro stranu nevýhodná, za podobnou nemovitost v lukrativní části hlavního města by podle odborníků mohli získat daleko víc peněz.
Své sídlo v ulici Politických vězňů komunisti koupili od Českých drah po listopadu 1989. Podle neoficiálních informací za budovu zaplatili 50 milionů korun. Ministerstvo financí později prodej napadlo u soudu, ale KSČM vleklý spor vyhrála.