<span>Škromach míří do Senátu.</span> Ovládneme ho, slibuje

Domácí
12. 6. 2010 11:50
Zdeněk Škromach o své kandidatuře informoval na Facebooku.
Zdeněk Škromach o své kandidatuře informoval na Facebooku.

Zdeněk Škromach o své kandidatuře informoval na Facebooku.Místopředseda ČSSD a staronový poslanec bude na podzim kandidovat do Senátu. Socialisté si ho jako uchazeče o senátní křeslo vybrali na Hodonínsku a Kyjovsku. Prozradil to na svém facebookovém profilu.

"Zdeněk Škromach dnes absolvoval nominační konferenci na Hodonínsku a Kyjovsku na kandidáta do senátu. Nebylo to jednoduché rozhodování. Nakonec podpora 95,2% delegátů zavazuje," oznámil v pátek v noci politik ČSSD na svém facebookovém profilu.

Čerstvý poslanec pak ještě svým protivníkům vzkázal: "Ovládneme senát a vláda se bude divit." Protože na podzim ČSSD žádné senátorské místo neobhajuje, může jen posílit.

V senátním obvodu číslo 79 s centrem v Hodoníně je senátorkou od roku 2004 lékařka Alena Venhodová (ODS). Kandidát ČSSD Josef Černý tehdy získal v prvním kole 8,55 procenta hlasů a do druhého kola nepostoupil.

ČTĚTE TAKÉ: ČSSD chce Zaorálka v čele sněmovny. Bude to stačit?
                        Za neúspěch může Paroubek, píše ČSSD v analýze

Škromach (vpravo) uspěl na Zlínsku při volbách do sněmovny.Škromach byl v květnových volbách do Poslanecké sněmovny lídrem ČSSD ve Zlínském kraji. Sociální demokraté tam volby vyhráli se ziskem téměř 22 procent hlasů. Škromach získal 8771 preferenčních hlasů. Ačkoliv v posledních letech byl politicky aktivnější ve Zlínském kraji, jeho rodným městem je Hodonín.

V Poslanecké sněmovně je Škromach jedním z veteránů. Působí v ní od roku 1996. Nyní se pokusí získat křeslo v Senátu. Už v týdnu jihomoravští sociální demokraté vybírali svého kandidáta pro volby na Blanensku. Souboj o křeslo v horní komoře za ně svede bývalý cyklistický závodník Jozef Regec z Černé Hory, uvedla ČTK.

Foto: Karel Šanda

Autor: - red -

Další čtení

Sýkora uhelníček

Začíná Ptačí hodinka. Lidé sčítají ptáky a pomáhají přírodě. Připojte se také

Domácí
Aktualizováno: 9. 1. 2026 01:35

Lyžařská sezona je v plném proudu, pomohly jí mrazy a sněžení

Domácí
Aktualizováno: 9. 1. 2026 01:25
Ústavní soud České republiky, Brno

Pavel a Macinka se vzájemně obvinili z faulů kvůli Ústavnímu soudu a Turkovi

Domácí
8. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ