V prohlášení vlády má být podpora vědy a techniky

Domácí
1. 8. 2013 14:59
Nový ministr školství Dalibor Štys.
Nový ministr školství Dalibor Štys.

Součástí programového prohlášení vlády má být podpora jazykového, přírodovědného a technického vzdělání. Mezi priority, které chce za ministerstvo školství do ústředního dokumentu navrhnout šéf resortu Dalibor Štys, patří také důraz na výzkum na vysokých školách. K výsledkům bádání chce přihlížet při financování univerzit.

Dětem je dostupné stále větší množství informačních zdrojů, aby se v nich mohly co nejlépe orientovat, chce se ministerstvo zavázat k podpoře jazyků, přírodovědného a technického vzdělání.

"První věcnou prioritou je propojování všech zdrojů vzdělávání, školního, mimoškolního i neformálního," stojí v dokumentu. Díky užší spolupráci všech institucí, které ministerstvo řídí, se mají lépe využívat zdroje, které školy, ale také nejrůznější zájmové spolky, od státu dostávají.

Štys, který celý život působil coby vědec na univerzitě, se chce v rámci programového prohlášení zaměřit i na výzkum na vysokých školách. "Základní výzkum a společný výzkum firem a univerzit promítneme do hodnocení a financování vysokých škol," navrhuje ministerstvo.

Programové prohlášení má vláda premiéra Jiřího Rusnoka schvalovat v pátek. O důvěře vládě pak budou poslanci jednat na schůzi, která začne ve středu 7. srpna.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ