Vláda v pondělí schválí <span>programové prohlášení</span>

Domácí
22. 5. 2009 06:47
Fischerův kabinet v pondělí schválí programové prohlášení.
Fischerův kabinet v pondělí schválí programové prohlášení.

Fischerův kabinet v pondělí schválí programové prohlášení.Úřednický kabinet premiéra Jana Fischera v pondělí schválí definitivní verzi svého programového prohlášení. Fischer to řekl novinářům po čtvrtečním večerním neformálním jednání vlády.

"Obsahově jsme došli ke shodě," řekl Fischer o programovém prohlášení, avšak on ani ostatní ministři nechtěli o detailech dokumentu hovořit. Spokojen byl s výsledkem schůzky ministr financí Eduard Janota, o němž se v minulých dnech v tisku psalo, že bude muset čelit finančním požadavkům resortů.

Fischer uvedl, že obsah programového prohlášení konzultoval již dříve s předsedy ODS, ČSSD a Strany zelených, které navrhly kandidáty na ministry v jeho vládě, která má zemi dovést k podzimním předčasným volbám. Sociální demokraté a zelení Fischerovi dali náměty, jež měl při sestavování programu jeho vlády zohlednit.

Fischer ve čtvrtek oznámil, že ministři akceptovali většinu z připomínek, které politici k činnosti jeho vlády předložili. V některých případech, například v otázce privatizace Letiště Praha, ale k dohodě nedospěli.

Ministři zdůrazňovali, že vliv na sestavování jejich programu má to, že vláda bude pracovat jen do podzimních voleb, jež by se měly konat 9. a 10. října.

ČTĚTE TAKÉ: Fischer: Zvykáme si na sebe. Prohlášení bude do týdne

Fischer řekl, že bezprostředně po pondělním schválení programového prohlášení dokumentu požádá předsedu Poslanecké sněmovny Miloslava Vlčka o svolání schůze dolní komory, kde by se vláda ucházela o její důvěru. O jejím termínu se bude ještě jednat.

Foto: Karel Šanda

Autor: ČTK

Další čtení

Foto ze zásahu policistů v Českých Budějovicích

Dívky se topily ve Vltavě, jedna je ve vážném stavu. I policisté měli problémy

Domácí
Aktualizováno: 18. 1. 2026 00:19
ilustrační foto

Jak to bude se zálohováním PET lahví a plechovek? Vláda chce návrh zamítnout

Domácí
17. 1. 2026
ilustrační foto

Hotely a penziony v Bedřichově i okolí jsou před Jizerskou 50 zcela obsazené

Domácí
17. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ