<span>Zelení v parlamentu</span> odsunuli únorové jednání o radaru

Domácí
4. 2. 2009 15:20
Na únorové schůzi se kvůli zeleným neprojedná radar.
Na únorové schůzi se kvůli zeleným neprojedná radar.

Na únorové schůzi se kvůli zeleným neprojedná radar.Sněmovna nebude na únorové schůzi projednávat smlouvy o americké radarové základně v Česku. Postarali se o to poslanci vládní Strany zelených spolu s levicovou opozicí. Podle nich není jasné, zda má vybudování protiraketového štítu ve střední Evropě nadále podporu americké strany.

Nový americký prezident Barack Obama údajně hodlá přehodnotit záměr budovat protiraketový systém v Česku a v Polsku. Chtěl by prý totiž s Ruskem vyjednat výrazné snížení jaderného arzenálu obou zemí. Rusko proti stavbě zvažovaných základen protestuje, hrozilo odvetnými kroky.

Své bývalé kolegy z poslaneckého klubu zelených s návrhem na odklad smluv předběhla Olga Zubová. Argumentovala především tím, že Strana zelených podle svého předloňského sjezdu požadovala uspořádání referenda o radarové základně. Příslušnou zákonnou úpravu má sněmovna řešit na nynější schůzi.

Foto: ČTK

 

Autor: ČTK

Další čtení

zámek Horšovský Týn

Do dnešní Hradozámecké noci se zapojí zhruba 140 památek po celé ČR

Domácí
22. 8. 2026
ilustrační foto

Úřady už zaregistrovaly volební kandidátky do zastupitelstev krajských měst

Domácí
21. 8. 2026

NSS otevřel cestu k modernizaci a obnovení provozu spalovny odpadů v Rybitví

Domácí
21. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ