Znepokojený Kubice Lessymu: Zjistěte, kdo "práská" médiím

Domácí
18. 10. 2011 18:22
Ministr vnitra Jan Kubice.
Ministr vnitra Jan Kubice.

Ministr vnitra Jan Kubice uložil policejnímu prezidentovi Petru Lessymu, aby prověřil, zda informace z trestních řízení neunikají do médií od policie. Kubice je podle svého dnešního vyjádření opakovanými úniky informací z živých kauz "velmi znepokojen".

Mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka řekl, že Kubice měl na mysli například článek deníku Právo, podle něhož protikorupční policie začala prověřovat ministra financí a místopředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska kvůli možné korupci.

Řepka zmínil i článek serveru Aktuálně.cz  nazvaný Policie se chystá obvinit na 10 lidí za kauzu ProMoPro nebo text s titulkem Vondra a Nečasova úřednice musejí k výslechu kvůli pandurům, který zhruba před týdnem zveřejnil on-line deník TÝDEN.CZ.

"Tyto úniky mohou negativně ovlivnit probíhající trestní řízení a znesnadňují práci lidí, kteří na případech pracují pod mediálním tlakem. Zároveň dochází k 'mediální kriminalizaci' osob, které možná nebudou nikdy obviněny a odsouzeny," uvedl Kubice.

Lessy po svém letošním nástupu do funkce šéfa policie uvedl, že zabránění únikům informací bude jedním z jeho cílů. Odpovědnost za to podle jeho dřívějšího vyjádření mají mít policejní funkcionáři.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Konec manipulací na webu: Lidé získají silnější ochranu při sjednávání smluv po telefonu i internetu

Domácí
19. 8. 2026
Zahájení stavby centrálního urgentního příjmu ve Fakultní Thomayerově nemocnici, 19. srpna 2026

Vinohrady, Bulovka i VFN pod jednou střechou: Nová pražská nemocnice vznikne v areálu FNKV

Domácí
19. 8. 2026
 Smuteční obřad za zesnulého spisovatele Vladimíra Párala v kostele Nanebevzetí Panny Marie, 19. srpna 2026, Mariánské Lázně.

Netruchlete, vzdejte hold životu. Lidé se rozloučili s usměvavým Vladimírem Páralem

Domácí
19. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ