Pomoc zemím zasaženým migrací: MV poskytne 15,7 miliard

Domácí
18. 4. 2016 17:55
Na snímku migrant tázající se, jaká budoucnost ho čeká v Evropě.
Na snímku migrant tázající se, jaká budoucnost ho čeká v Evropě.

Ministerstvo vnitra poskytne v rámci své koncepce pro asistenci uprchlíkům a státům trpícím silnými migračními tlaky 15,7 milionů korun na podporu vnitřně vysídlených osob na Ukrajině, rozvoj zemí Afrického rohu a podporu přijímacích a tranzitních center na západobalkánské migrační trase. Priority programu i konkrétní peněžní dary schválila vláda.

Prioritami pro rok 2016 zůstává dle koncepce region Blízkého východu a Turecko, dále pak region západního Balkánu, severní Afriky, Afrického rohu a Ukrajina. Na Balkán schválila vláda příspěvek 2,5 milionu korun, o sedm set tisíc víc poputuje na Ukrajinu, zbývajících deset milionů má pomoci rozvoji zemí Afrického rohu.

Samotnou koncepci vláda schválila loni v listopadu, celkově má podle ní být v letošním roce rozděleno 150 milionů korun. V březnu kabinet souhlasil rovněž s mimořádným programem se na podporu evropských zemí čelících migrační vlně, v jehož rámci má být rozděleno sto milionů korun, z toho 30 milionů korun už bylo určeno na ochranu hranic Makedonie, Turecka či Řecka.

Autor: ČTK Foto: ČTK , imago stock&people

Další čtení

Sportmanie Plzeň 2025

Dnes začne plzeňský festival Sportmanie, předvede se stovka klubů a spolků

Domácí
15. 8. 2026

Armáda nabrala 2997 vojáků, 133 procent plánu, Babiš obraně garantuje dvě procenta HDP

Domácí
14. 8. 2026
náměstek ministra vnitra Lukáš Klučka (vlevo) a ředitel DIA Bohdan Urban

Stát bude dnes veřejně testovat aplikaci eDoklady před komunálními volbami

Domácí
13. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ