Poslanci vydali Babiše i Faltýnka policii k trestnímu stíhání

Domácí
19. 1. 2018 13:38
Andrej Babiš.
Andrej Babiš.

Policie může pokračovat ve stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka v případu padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo. Sněmovna vydala oba poslance ke stíhání zhruba po 4,5hodinové debatě.

Pro Babišovo a Faltýnkovo vydání hlasovalo shodně 111 ze 180 přítomných poslanců. Proti bylo v obou případech 69 poslanců, výhradně z klubu ANO. Babiš podpořil své vydání, jak předem ohlásil. Stejně se zachoval Faltýnek při hlasování o sobě.

Babiše a Faltýnka policie obvinila už před volbami pro podezření z dotačního podvodu. Babiše podezírá i z poškozování finančních zájmů Evropské unie. Oba poslanci tvrdí, že se žádného trestného činu nedopustili, a říkají, že jde o politickou kauzu.

Policie v případu stíhá i dalších devět lidí. Patří k nim Babišova manželka Monika Babišová a jeho dvě dospělé děti z prvního manželství.

Rovněž v minulém volebním období sněmovna Babiše a Faltýnka ke stíhání vydala. Nyní poslanci posuzovali novou policejní žádost, protože oba v říjnových sněmovních volbách obhájili mandát, a nabyli tak znovu imunitu v plném rozsahu.

Autor: - red -, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Léků na průjmová onemocnění je podle ministerstva zdravotnictví dostatek

Domácí
30. 6. 2025
ilustrační foto

Pozor! Za nebezpečné odbočování bude vyšší pokuta a až čtyři body

Domácí
30. 6. 2025
ilustrační foto

Policie loni stíhala skoro 80 tisíc lidí a firem. Méně než rok předtím

Domácí
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ