Poslanec Šeich přišel dvakrát o řidičák, ale funkce v ODS uhájil

Domácí
7. 4. 2013 14:19
David Šeich (vpravo).
David Šeich (vpravo).

Poslanec David Šeich obhájil předsednictví v oblastní organizaci ODS Brno-venkov. Jeho zvolení nezabránil ani fakt, že již podruhé přišel o řidičský průkaz. Svým spolustraníkům tvrdil, že se jedná o účelovou kampaň. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Šeich přišel o řidičský průkaz nejprve kvůli řízení v opilosti, podruhé za jízdu po dálnici v dvousetkilometrové rychlosti. "Řízení pod vlivem se řešilo asi před sedmi lety. A co se týče překročení rychlosti, pan Šeich k tomu dnes vystoupil a říkal, že se to stalo před hodně dlouhou dobou a účelově to na něj někdo vytáhl teď, těsně před sněmem," řekl serveru místopředseda Vladimír Šmerda.

Ten není jediným členem oblastní ODS, pro kterého nejsou Šeichova provinění něčím závažným. Šmerda, který porazil své dva protikandidáty Oldřicha Štarhu a Víta Aldorfa hned v prvním kole, dodal, že on sám také překročil rychlost a nepovažuje tedy Šeichovu jízdu za zásadní problém.

Poslanec roku 2006 řídil opilý, policisté mu v dechu naměřili 2,4 promile. Zaplatil pokutu 45 tisíc korun a přišel o řidičský průkaz. Ten mu byl odebrán před několika týdny podruhé, když jel po dálnici D1 rychlostí přes 200 km/h.

Autor: - red -Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Dobrovolníci v Česku budou dnes uklízet přírodu, města a obce

Domácí
28. 3. 2026
ilustrační obrázek

Mrazivé ráno: u Kvildy klesla teplota na minus 14 stupňů Celsia

Domácí
28. 3. 2026
ilustrační obrázek

Konec papírování: ČSSZ spustila aplikaci pro kontrolu důchodu

Domácí
28. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ