Požár izolátoru večer způsobil problémy v pražském metru

Domácí
30. 6. 2019 22:00
Metro.
Metro.

Požár trafostanice v neděli večer způsobil komplikace v provozu pražského metra. Kvůli výpadku napájení je uzavřený vstup do stanice Náměstí Míru na lince A. Postižena byla i linka B, konkrétně stanice Palmovka, kterou soupravy zhruba čtvrt hodiny pouze projížděly. Provoz na Palmovce je už ale bez omezení. Vyplývá to z informací pražských hasičů a údajů na webu dopravního podniku.

Příčinou výpadku proudu byl požár izolátoru v trafostanici v Teplárenské ulici. Po odpojení proudu hasiči plameny zlikvidovali pomocí pěny.

Výpadek napájení zasáhl do provozu dvou linek metra. Stanicí Palmovka soupravy kolem 21.00 zhruba čtvrt hodiny pouze projížděly. Stejné opatření platilo od 20.50 do 21.30 i ve stanici Náměstí Míru. Stanice nadále zůstává uzavřena pro vstup cestujících, uvádí na webu dopravní podnik.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Janovský Alexandr

Další čtení

Pražská zoo dnes zahájí 95. sezonu, připravila speciální program pro návštěvníky

Domácí
28. 3. 2026
ilustrační foto

Na sjezdovce Stoh ve Špindlerově Mlýně dnes zemřel lyžař

Domácí
27. 3. 2026

Někteří z obviněných ve fotbalové kauze způsobili škodu přes deset milionů Kč

Domácí
27. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ