Přerušit schůzi poslanců? <span>Na tři týdny</span>, zlobil se Rath

Domácí
13. 3. 2008 16:49
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoJen necelé čtyři desítky poslanců si přišly poslechnout ústní interpelace vlády. Chyběli i téměř všichni interpelovaní ministři. Poslanec David Rath proto téměř prázdné sněmovně navrhl, aby byla schůze přerušena na tři týdny.  

Nečekané prázdniny si ale zákonodárci nakonec neodhlasovali, protože nemohli - k návrhu na přerušení schůze se jich musí vyjádřit alespoň 67. Opoziční poslanci tedy museli interpelovat prakticky prázdnou vládní lavici.

"Je to neslýchané. Ministr Julínek, na kterého směřuje sedm interpelací, je přítomen, ale povídá si někde vedle s poslanci KDU-ČSL," postěžoval si poslanec David Rath, který sám chtěl Julínka interpelovat čtyřikrát.  

Podle předsedy sněmovny Miloslava Vlčka je ale mizivá účast na interpelacích běžná. "Interpelace obvykle přednášejí opoziční poslanci, takže je logické, že se koaličním poslancům nechce na jednání chodit. A já je na jednání nemohu tahat za kravatu," řekl odevzdaně na dotaz redaktorky serveru TÝDEN.CZ.  

Kvůli nízké účasti poslanců tedy jednání pokračovalo. Na interpelace zareagovali jen ministři Aleš Řebíček, Ondřej Liška a Martin Bursík.

Foto: archiv Týdne

Autor: - kač -

Další čtení

Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal

Zemědělská krize v Česku: Dotace se zdaní, půda zdraží, pomoc je nejistá

Domácí
21. 5. 2026
ilustrační obrázek

Tuzemské firmy bijí na poplach: hardware je nedostatkové zboží a jeho ceny letí strmě vzhůru

Domácí
21. 5. 2026
ilustrační obrázek

Do Ralska míří tisíce skautů z celé Evropy, vzniká obří tábor

Domácí
21. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ