Prezident Zeman na doporučení lékařů odložil program na Moravě

Domácí
29. 8. 2020 13:00
Prezident Miloš Zeman se zotavuje po operaci ruky.
Prezident Miloš Zeman se zotavuje po operaci ruky.

Prezident Miloš Zeman na doporučení lékařů odložil návštěvu Jihomoravského kraje, která se měla uskutečnit na začátku září. Na twitteru to v pátek oznámil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman si v úterý zlomil ruku. Kvůli zranění podstoupil v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) operaci. Z nemocnice zatím nebyl propuštěn.

Zeman měl podle plánu s manželkou Ivanou navštívit Jihomoravský kraj od 1. do 3. září. V plánu měl setkání s hejtmanem Bohumilem Šimkem (za ANO) i dalšími představiteli kraje, zahájení školního roku, návštěvu některých měst a obcí a významných společností. Setkat se měl také s občany.

Po úterním úrazu Pražský hrad připouštěl, že je cesta ohrožena. Zeman byl ale podle úřadu připraven na jižní Moravu odcestovat. Znamenalo by to ale úpravu programu.

Ve svém prvním volebním období Zeman kraje objížděl pravidelně. Po obhájení mandátu své cesty významně omezil.

Zeman si podle zástupců Pražského hradu zranění způsobil pádem poté, co se po sledování večerních zpráv v televizi rozhodl jít bez hole. Už delší dobu trpí neuropatií nohou, kvůli níž musí při chůzi používat hůl. Převezen byl do ÚVN, kde mu lékaři operovali pravou paži. Implantovali mu do ní titanový šroub. Podle dosavadních informací by si rekonvalescence prezidenta měla vyžádat šest až osm týdnů. Zástupci Hradu uváděli, že se Zeman po operaci cítí velmi dobře a už zahájil rehabilitaci. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář ve čtvrtek řekl, že za Zemanem dochází fyzioterapeut, se kterým cvičí. Prezident podle kancléře již chodí po pokoji a delší dobu seděl v křesle, kde studoval pracovní materiály. Pokud nenastanou žádné komplikace, do domácí péče by měl být propuštěn v sobotu, uvedl Mynář.

Autor: ČTK Foto: , Facebook/ Miloš Zeman - prezident České republiky

Další čtení

Hraboš polní

Jak se počítají hraboši? Podle východů z nor. Ubylo jich, ale nebezpečí trvá

Domácí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Řidič kamionu převážel eura za miliony. Dopadli ho celníci. Přišel o ně a mlčí

Domácí
9. 5. 2025
Zásah hasičů v Čeladné na Frýdecko-Místecku, kde se podle prvotních informací propadl strop v Hotelu Zámeček, 9. května 2025.

Pod zříceným stropem v hotelu už psi nikoho nenašli. Byla to rána

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ