Prezident Zeman se chystá na dovolenou

Domácí
30. 1. 2018 16:53
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman.

Prezident Miloš Zeman bude celý příští týden na dovolené. Informace ze svého facebookového profilu potvrdil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman se po svém víkendovém znovuzvolení uchýlil na zámek do Lán, tuto středu ho čeká na Hradě na návrh vlády jmenování soudců obecných soudů. Rektory veřejných vysokých škol a univerzit jmenoval Zeman v pondělí bez tradičního ceremoniálu na Hradě.

Ovčáček na Facebooku uvedl, že prezident bude mít celý příští týden dovolenou, informaci posléze potvrdil. "Dovolenou potvrzuji, ostatně ji budu mít také," sdělil v textové zprávě na dotaz, jaké jsou prezidentovy plány v dalších dnech a týdnu.

Jmenování 25 nových soudců a soudkyň navrhla Zemanovi vláda na počátku ledna. Měli by částečně nahradit soudce, kteří končí svou profesní dráhu, a částečně posílit ty soudy, kde je to nejvíc potřeba kvůli vyrovnání rychlosti řízení. Jmenování se uskuteční podle tiskové zprávy Hradu ve středu odpoledne.

Jmenovací dekrety 12 novým rektorům předal místo Zemana ministr školství v demisi Robert Plaga (za ANO). Řekl, že neví, zda je bude předávat místo prezidenta i v budoucnu. Hrad v tiskové zprávě informoval o jmenování rektorů v pondělí. Někteří z rektorů uvedli, že dostali na Hrad telefonickou pozvánku, stejnou formou se dozvěděli i o zrušení ceremoniálu. Hrad to nepotvrdil s tím, že žádnou akci veřejně neavizoval.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Krumphanzl Michal

Další čtení

ilustrační foto

Jednu ženu možná v sebeobraně postřelili policisté. Na auto jim spadl vánoční strom

Domácí
20. 1. 2026
ilustrační foto

Zápasníka Vémolu propustili z vazby na kauci 15 milionů korun

Domácí
19. 1. 2026

Kina už nefrčí? Návštěvnost jim loni klesla na 12,6 milionu lidí

Domácí
Aktualizováno: 20. 1. 2026 00:22

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ