Prezidentovy milosti potěšily sedm lidí

Domácí
5. 4. 2007 16:30
Václav Klaus
Václav Klaus

Václav KlausPrezident Václav Klaus dnes omilostnil sedm lidí. Ve všech případech ho k tomu vedly humanitární důvody, sdělil mluvčí Hradu Petr Hájek.

Například trest vyhoštění prominul Klaus Marku Kazenovi, který v roce 1988 přivezl z Polska pět kožených bund v hodnotě 10.000 korun, které nepřihlásil k celní prohlídce a následně je nabízel k prodeji. "Prezident přihlédl k faktu, že pan Kazen z uloženého trestu vyhoštění vykonal již téměř deset let," vysvětlil Hájek.

Klaus dnes udělil prezidentský pardon také Marii Zajíčkové. K osmiměsíčnímu podmíněnému trestu byla odsouzena za to, že neumožnila přístup do bytu svému bývalému manželovi, který měl v bytě právo setrvat až do doby, než mu bude zajištěno náhradní ubytování. Prezident přihlédl ke zdravotním problémům ženy.

Naposledy Klaus udělil milosti v únoru. Také tehdy ho k tomu vedly humanitární důvody. Prezident například omilostnil libyjského občana Lutfi Muchtara Lamína, jemuž prominul trest vyhoštění na tři roky.

Foto: Tomáš Nosil 

Autor: ČTK

Další čtení

STAN nominuje na místopředsedkyni Sněmovny Barboru Urbanovou

Domácí
Aktualizováno: 31. 3. 2026 00:20
ilustrační foto

Vláda zařadila na vnitrostátní sankční seznam ruského občana Rogače

Domácí
30. 3. 2026
ilustrační foto

Prezident Pavel udělil čtyři milosti, celkem dosud tresty prominul 23 lidem

Domácí
30. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ