Při požáru zemřeli dva lidé, hořelo od svíčky

Domácí
8. 5. 2020 11:32
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Dva lidé zemřeli při požáru v menším bytě domu na sídlišti v Ostravě-Dubině. V bytě začalo hořet od svíčky. Když se do bytu dostali hasiči, oba dospělí lidé už byli po smrti. ČTK to sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

O požáru v domě v ulici Jaromíra Matuška se hasiči dozvěděli po 04:00. na místo vyjely dvě jednotky. "Brzy po vstupu do bytu hasiči objevili těla dvou dospělých osob. Oheň hasiči dostali pod kontrolu za 20 minut. Dohašení jim zabralo jen několik dalších minut," uvedl Kůdela. Hmotná škoda se předběžně odhaduje na 50.000 korun.

"Hlásič požáru v bytě instalován nebyl, s ním by měli jeho obyvatelé daleko větší šanci na záchranu svých životů i rychlejší uhašení ohně v bytě," dodal mluvčí hasičů.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Ožana Jaroslav

Další čtení

ilustrační foto

Krádež kabelů ochromila pražské vlaky. Problémy trvaly devět hodin

Domácí
21. 12. 2025

Koncert v pražském kostele U Salvátora připomněl tragédii na filozofické fakultě

Domácí
21. 12. 2025

Na Štědrý den se bude v Praze opět rozlévat rybí polévka. Víme, kde

Domácí
Aktualizováno: 21. 12. 2025 14:50

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV