<span>Pro změnu žena</span>, pro ženu změna

Domácí
6. 5. 2010 20:00
I lidovci volají po změnách. Jako všichni.
I lidovci volají po změnách. Jako všichni.

I lidovci volají po změnách. Jako všichni.Slova "naděje", "šance", "právo" či "změna" jsou na předvolebních billboardech jako doma. Také Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová si na jeden ze svých (pražských) billboardů slovo "změna" vetkla, a sice k dvojportrétu zvláštní dvojice: JUDr. Cyrila Svobody a PhDr. Jany Hybáškové.

Ta paní se strojí i češe jako muž (přinejmenším na onom billboardu), vedle předsedy lidovců vypadá jako jeho zženštilý kolega. Možná proto, aby nedošlo k mýlce, zvolila strana, na jejíž kandidátce paní Hybášková hostuje, slogan "Pro změnu žena". ("Patřím k ženám, arabistkám, maminkám," prozrazuje na sebe na vlastních webových stránkách ambiciózní nečlenka KDU-ČSL).

ČTĚTE TAKÉ: Kdo zlevní pivo a zruší kocovinu

Kdyby šlo o volby prezidentské (nikoho ať nepřekvapí, až si v nich paní Hybášková dříve či později zakandiduje), dávalo by to smysl, v souvislosti s volbami sněmovními je to nelogické. Mezi poslankyněmi, a to i mezi lidoveckými, přece už ženy byly a jistě zase budou.

Možná ten slogan měl znít jinak: "Pro ženu změna." Nebo ještě přesněji: "Pro tuto ženu změna." Bude-li paní Hybášková zvolena, v jejím pestrém životě (kdysi, na počátku století, za ministra zahraničí Cyrila Svobody, což je docela pikantní, byla odvolána z velvyslaneckého místa v Kuvajtu, protože veřejně kritizovala vládní rozhodnutí) změna dozajista nastane.

Foto: Jan Schejbal

Další čtení

ilustrační foto

Milan Kubek je znovu prezidentem lékařské komory. Už devatenáct let

Domácí
8. 11. 2025
ilustrační foto

Potomci vysídlenců kvůli Werhmachtu vysadili na Prostějovsku Alej svobody

Domácí
8. 11. 2025
ilustrační foto

TOP 09 si po Pekarové zvolila nového předsedu Matěje Ondřeje Havla

Domácí
8. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ