Ředitel správy železnic Surý z osobních důvodů rezignoval

Domácí
28. 2. 2018 16:36
Pavel Surý.
Pavel Surý.

Generální ředitel státní Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Surý rezignoval na funkci. Vedly ho k tomu osobní důvody, oznámila mluvčí správy Kateřina Šubová.

Surý, který SŽDC vedl od roku 2014, bude nadále působit v rámci SŽDC. Správu povede do jmenování nového ředitele náměstek Jiří Svoboda.

Na jakém postu bude nyní Surý v SŽDC pracovat, zatím nechtěla mluvčí upřesnit. "Zúročí své dlouholeté zkušenosti," uvedla pouze.

Surý se stal generálním ředitelem správy v květnu 2014. Před nástupem do čela organizace byl oblastním ředitelem SŽDC v Brně.

SŽDC spravuje celostátní i regionální tratě, které jsou ve vlastnictví státu. Od roku 2016 se stará také o nádraží, která koupila od Českých drah. Zaměstnává zhruba 17 tisíc lidí.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Vondrouš Roman

Další čtení

ilustrační obrázek

Kameny na kolejích zastavily vlak u Krupky, policie případ vyšetřuje

Domácí
Aktualizováno: 6. 3. 2026 13:48
ilustrační obrázek

Lidovci: Drahé energie ukazují nutnost vyrábět více energie doma

Domácí
6. 3. 2026
ilustrační foto

Ženy kolem jádra. V Dukovanech jsou už čtyři operátorky reaktoru

Domácí
6. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ