Ředitel ústavu pro studium totality <span>Hazdra zůstává</span>

Domácí
29. 6. 2010 17:45
Ředitel Ústavu pro studium totality Zdeněk Hazdra zůstává ve funkci.
Ředitel Ústavu pro studium totality Zdeněk Hazdra zůstává ve funkci.

Ředitel Ústavu pro studium totality Zdeněk Hazdra zůstává ve funkci.Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Zdeněk Hazdra zůstává ve funkci, vyplynulo z dnešního jednání rady tohoto ústavu. Místopředseda rady Patrik Benda chtěl Hazdru odvolat, protože nerespektoval vůli radních, když sesadil šéfa Archivu bezpečnostních složek Ladislava Bukovszkého.

Hazdra, který nastoupil na ředitelské křeslo v květnu, tak ústav povede i dál do nástupu nového ředitele ÚSTR v půlce srpna. Ten vzejde z výběrového řízení.

ČTĚTE TAKÉ: Antitotalitní ústav má nové odbory. K obraně proti vedení
                       
Jiří Pernes se zachoval hanebně, míní studentka
                        Rada "totalitního ústavu" Senát neposlechla

Situace v ÚSTR je napjatá od února, kdy se ředitelem stal historik Jiří Pernes. Na pozici vydržel jen zhruba půldruhého měsíce. Některým radním vadila jeho minulost, Pernes ale skončil pro údajné plagiátorství.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

ilusdtrační obrázek

Vláda v pondělí projedná kroky ke snížení cen pohonných hmot

Domácí
29. 3. 2026
ilustrační obrázek

Velikonoční sbírka v Praze vynesla 2,7 tuny pomoci, méně než loni

Domácí
28. 3. 2026
ilustrační foto

Muž si u školy v Humpolci prohlížel koupenou zbraň, policie po něm pátrala

Domácí
28. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ