Řidič autobusu vezl seniory. Policie mu naměřila 0,6 promile

Domácí
30. 7. 2012 16:43
Řidič autobusu byl opilý (ilustrační foto).
Řidič autobusu byl opilý (ilustrační foto).

Hradečtí policisté v sobotu při dopravní akci odhalili devětatřicetiletého řidiče autobusu se seniory, který nadýchal 0,6 promile alkoholu. Řidiči ve správním řízení hrozí až roční ztráta řidičského oprávnění, bloková pokuta do výše 20 000 korun a ztráta sedmi bodů, řekla mluvčí královéhradecké policie.

Hradečtí policisté devětatřicetiletého řidiče zastavili na silnici I/11, v autobuse cestovalo zhruba 25 seniorů. "Senioři vyjeli o půl deváté ráno ze Cvikova u České Lípy a směřovali do Náchoda," uvedla mluvčí. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Senioři museli v horkém sobotním dni čekat na příjezd jiného řidiče.

Autor: ČTK Foto: archiv

Další čtení

Ondřej Prokop

Pražští radní odvolali Prokopa z dozorčí rady dopravního podniku

Domácí
22. 6. 2026

Soud uložil advokátce a její dceři za zpronevěru peněz klientů sedm a 5,5 roku

Domácí
22. 6. 2026

Dělníci u hlavního nádraží v Brně našli leteckou pumu, stovky evakuovaných

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ