<span>Šéf Junioru</span>, pošramoceného kauzou Kuřim, končí

Domácí
29. 10. 2008 09:21
Dětské centrum Paprsek.
Dětské centrum Paprsek.

Dětské centrum Paprsek.Šéf Domu dětí a mládeže Junior, v jehož jedné pobočce byl zřejmě v minulosti týrán Ondřej z kuřimské kauzy, končí. Dohodl se na tom s krajem, pod který zařízení spadá.

Karel Kincl nedostatečně kontroloval centrum Paprsek, ve kterém byl údajně hoch týrán, píše dnešní brněnská verze Mladé fronty Dnes. Tvrdil, že na kontroly chodí každý týden, podle podřízených tam ale nebyl nejméně několik měsíců.

ČTĚTE TAKÉ: Paprsek přejmenovali. Nechce být spojován s kauzou Kuřim

Kincl deníku řekl, že jeho odchod s kauzou Kuřim nesouvisí, krajský úřad ale jisté souvislosti připustil. "Kraj v zařízení provedl kontrolu a odhalil drobné nedostatky spíše administrativní povahy, možná to souviselo právě s nedostatečnou kontrolou," uvedl krajský radní Miloš Šifalda.

ČTĚTE TAKÉ: Soud potrestal týrání v Kuřimi. Rozdal 43 roků žaláře

Vedoucí centra Paprsek, který se od letošního školního roku právě kvůli kuřimské kauze týrání přejmenoval na Sluníčko, byla řadu let Kateřina Mauerová. V pátek ji soud poslal za týrání synovců Ondřeje a Jakuba na deset let do vězení se zvýšenou ostrahou.

ČTĚTE TAKÉ: Otec týraných chlapců: Kluci si na nic nestěžovali

V centru pracovali také Jan Turek a Barbora Škrlová, kteří mají jít ze stejných důvodů do vězení na pět let, a Hana Bašová, která by si měla odpykat sedmiletý trest. Právě Bašová chlapce podle jeho výpovědi zavírala v temných místnostech dětského centra.

Foto: tanart.cz

Autor: ČTK

Další čtení

Pátrání po ztraceném chlapci má dobrý i dramatický konec. Byl možná unesen

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 16:29

Maláčovou nahradil v čele sociálních demokratů místopředseda Nedvěd

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:42
Andrej Babiš

Babiš se postavil proti financování Ukrajiny. Česko prý nebude za nic ručit

Domácí
Aktualizováno: 14. 12. 2025 01:43

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV