Šéf protidrogového odboru vlády Vobořil po osmi letech končí

Domácí
11. 5. 2018 08:05
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil po osmi letech ve funkci končí. Uvedl to v dnešním vydání deník Mladá fronta Dnes (MfD). Vobořil odejde ke konci července z osobních důvodů. Národní protidrogový koordinátor je zároveň výkonným místopředsedou Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a ředitelem Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády.

Vobořil deníku řekl, že odchod dlouhodobě plánoval. "Mám děti, žiji v Brně. Do Prahy neustále dojíždím a stěhovat se sem nechci," uvedl. "Vzdal se služebního poměru na vlastní žádost. Bylo to jeho osobní rozhodnutí," řekl deníku premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), pod kterého protidrogový odbor na Úřadu vlády spadá.

Nyní bude podle Babiše vyhlášeno na Vobořilovo místo výběrové řízení. Na výběru svého nástupce by se končící protidrogový koordinátor chtěl podílet. Před odchodem hodlá Vobořil podle deníku ještě představit novou strategii boje proti závislostem na příštích devět let.

Babišova vláda v demisi chtěla protidrogový odbor přesunout z Úřadu vlády na ministerstvo zdravotnictví. Kritizovali to opoziční Piráti či lidovci. Podle nich to mohlo oslabit fungování odboru i ohrozit dobré jméno českého přístupu v zahraničí. Proti byly také protidrogové organizace. Babiš s Vobořilem se po dalších jednáních dohodli, že agenda nakonec zůstane v gesci předsedy vlády.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Deml Ondřej

Další čtení

ilustrační foto

Lysohlávky začnou už brzy léčit pacienty v Česku. Pomáhají třeba na deprese

Domácí
7. 12. 2025

Kutná Hora prošla po zápisu na seznam UNESCO výraznou stavební obnovou

Domácí
7. 12. 2025
Požár průmyslové haly v Žebráku na Berounsku, 14. srpna 2023

Výběr rozsáhlých požárů v průmyslových objektech za posledních pět let

Domácí
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV