Prestižní škola
Klaus mladší opouští PORG. Nepohodl se s Martinem Romanem

17.01.2014 14:37 Exkluzivně Aktualizováno 17.01. 17:28

Patnáct let byl syn bývalého prezidenta Klause Václav Klaus mladší ředitelem Prvního obnoveného reálného gymnázia v Praze. Dnes podle rezignačního dopisu, jejž má on-line deník TÝDEN.CZ k dispozici, oznámil, že ze školy odchází. Jeho odchod souvisí se spory s hlavním mecenášem PORG a bývalým šéfem ČEZ Martinem Romanem.

Zpět na článek

Nejdiskutovanější názory

 • Vlad Naiva (16 hlasů) 17.01.2014 14:46

  Když se něco stalo "podle zdroje on-line deníku TÝDEN.CZ", pak je...

 • Deadman´s Hand (15 hlasů) 17.01.2014 15:03

  Martin Roman bezmála po deseti letech odchází z elektrárenské...

 • Martin Kocias (14 hlasů) 17.01.2014 15:54

  No jo, no, nikdy nesmíš dovolit, aby věci, na kterých ti záleží,...

 • Vlad Naiva (13 hlasů) 18.01.2014 01:59

  Rozumný názor, souhlasím Wiki. V.Klaus ml. měl sice výhodu jména,...

 • Wiki Petra (12 hlasů) 18.01.2014 00:59

  Miliony přišly až daleko později, kdy škola už měla výsledky....

Vložte nový příspěvek

Pro přidání vlastního názoru musíte být přihlášen.

Přihlášení | Registrace

Diskuzní příspěvky

Opominu je-li mi sympatická rodina Klausova,ale pokud by byl Roman šéfem ČEZu a Václav Klaus prezidentem,nedošlo by asi k takové situaci .Politika potažmo "přátelství" v ní je někdy prevít.

0 hlasů

Moc bych za to nedal, že VK mladší je jen další v řadě těch, co jim po výměně partnerky nezdravě narostlo sebevědomí až se odtrhli od reality. Např. Topolánek maje Dalíka kritizoval kmotry a exhiboval v Toskánsku, Paroubek na sestupu výhledově plánoval prezidentskou kandidaturu, Nečas?, taky případ, Hašek - ten už se viděl premiérem...

5 hlasů

Každý odchod někoho z Klausovic rodiny je dobrý. O to méně škod napáchají.

3 hlasy

Pražští snobové se mohli přetrhnout, aby své dětičky na PORG procpali, ale ředitel Klaus, který má největší zásluhy o rozvoj školy jim vadil. Tak dlouho poštívali dětičky i kantory proti němu, až dosáhli svého. Škola se "modernizovat" , dúraz hude kladen víc na okecávání než znalosti, holt pokrok nezastavíš...

10 hlasů

Tak on by mladý Klaus snad jako ředitel školy zase až tak nevadil. Všem ale vadí jeho hnusná povaha a způsob, jakým se zapojil do pomlouvání Karla Schwarzenberga a jeho rodiny v prezidentské kampani. Ono není až zas tak těžké vybudovat prestižní školu, když má člověk za zadkem darované miliony. Říká se, že když hovno zvednete ze země, tak si začne myslet, že už nesmrdí. Chlapec příliš vyrostl a zapoměl, kdo je jeho donátor. A tak ho čekal osud těch, co ztratili soudnost. Sbohem Vašíku a pamatuj si, že takhle dobře se už nikdy mít nebudeš...

3 hlasy

Miliony přišly až daleko později, kdy škola už měla výsledky. Zpočátku si musel Klaus na provoz školy půjčovat. A nepište, že všem vadilo, co řekl o senilním karlovi, měl pravdu. Což se ukázalo, když Kárl začal u Moravce špinit české dějiny a Beneše.

12 hlasů

Nevzdělaná Petro, nikdo nešpinil české dějiny. Schwarzenberg řekl v reakci na Beneše, že v dnešním pojetí demokracie a svobody člověka by za stejné činy (divoký i řízený odsun) byl Beneš souzen. To je holý fakt. Zeman to okamžitě překroutil a průměrný český šosáček se začal klepat, že nám někdo sáhl na Beneše. Bohužel komunistické vzdělání většiny populace bude přetrvávat ještě dlouho. Zdejší křiklouni s komunistickou výchovou schválně rozšiřovali hesla, že chce Kárl vrátit Sudeťákům majetky, které už si dávno obsadili Češi. Akorát že žádní Sudeťáci ani Schwarzenberg o tom neřekli ani slovo. Ale populisté přesně vědí, na jakou strunu zahrát.

3 hlasy

O odsunu němců rozhodly vítězné mocnosti, ne Beneš!

10 hlasů

Ceske dejiny pospinit nelze :)))))

3 hlasy

Rozumný názor, souhlasím Wiki. V.Klaus ml. měl sice výhodu jména, nicméně obrovský handicap zdravotní. Takže jsem byl dalek toho, abych mu někdy spílal kvůli jeho gymplu. Sponzorství ČEZ bylo ale nechutně propojeno, to si měl rozmyslet přijmout.
Co se týče jeho postoje k německy hovořícímu Švýcarovi s domovem ve Vídni Karl zu Schwarzenbergovi, sledoval jsem ten mediální lynč, který pak následoval. Ta špína valící se na Klause ml. byla tak odporná, že jsem byl zhnusen i přesto, že jsem mu původně přál, aby poznal, co presstituti dělali odpůrcům 'zhasnuté' privatizace jeho otce šlohpera. Odporné útoky neštítící se ani posmívání se jeho zdravotnímu postižení...
Osobně jsem se obával Bakalova lokaje Karla na Hradě více než politické 'fosilie' Zemana. Proto jsem nebyl nadšen, že rodina Klausova (nota bene po gaunerské amnestii) podpořila Zemana. Říká se tomu 'polibek smrti', v kampani právě tohle Zemanovi uškodilo, což každý marketingový odpborník viděl a vidí - je nepravdou, že kritika pseudopankáče ze strany Klausů pomohla Zemanovi, naopak.

P.S.: Henexe neberte vážně, je to redakční troll a má v popisu práce ideologicky usměrňovat diskuzi. Většinou sprostě, ostatně ani teď se nevyvaroval vulgarismů, vždy demagogicky. Budte ale ráda, že na vás okamžitě slovně nezaútočil.

13 hlasů

... Škola se bude "modernizovat", důraz...

0 hlasů

To je ale hnusna držka..fuj

1 hlas

Mafiánské partičky (zde klan Klausů - Roman, Češka) se rozpadají. To je dobré znamení. Jen by tito měli též opustit republiku.

2 hlasy

Tihle Klausove "rozeserou a rozkradou" celou republiku.

4 hlasy

Klaus ml. skončil. Málokomu to bude vadit.

4 hlasy

Možná by se našlo další místečko v diplomacii za podporu našeho lidového prezidenta při volbách. Pro mamku bylo, bude i pro synka?

4 hlasy

No... Když si dá na hlavu tu osušku, tak může dělat v Palestině z fleku velvyslance...

3 hlasy

Musím plně souhlasit se závěrečným konstatováním p.Klause "úroveň dělají z 90 % učitelé a studenti." Pokud se učitelé a ředitel stanou pouhou loutkou sponzorů a movitých rodičů, vzdělanostní úroveň školy rapidně upadá a stává se z ní pouze chrlič maturantů bez vzdělání a odborných schopností. Moje neteř z tohoto důvodu opustila soukromou hotelovou školu a nastoupila na státní.

11 hlasů

Máte recht, paní Harmatová, co na soukromé škole...? Státní je státní...!
Ona se tam sice naučí stejnou prdlačku, jako na tý soukromý, ale je to alespoň zadarmo...
Ale nevím, nevím... asi špatná volba povolání. Včera tady psali, že nejvíc nezaměstnaných je právě mezi absolventy těchto škol...

3 hlasy

To je spravne. At se pevne zoceli v dejinach marxismu-leninismu, soudruzko Harmatova.

5 hlasů

To jen melou Boží mlýny! Nic více, nic méně! Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.... Jak to začalo, tak to také skončí.....

7 hlasů

No jo, no, nikdy nesmíš dovolit, aby věci, na kterých ti záleží, ovládla nějaká kurva, zvláš´t taková, jako je roman. ty, jako kapitalista, jsi ml dávno vědět, že společné vlastnictví nefunguje. Chtěl to sponzorovat? Prosím. Chtěl to nakupovat a ovládat? proti tomu jsi se měl postavit dávno.

14 hlasů

Tak uvidíme co bude dál. Možná si Klaus založí opravdu své gymnasium a přetáhne jak profesory, tak žáky.....

8 hlasů

Martin Roman bezmála po deseti letech odchází z elektrárenské společnosti ČEZ. Přinášíme exkluzivní rozhovor.

Odcházíte se škraloupem podezření z gigantické korupce. Myslíte, že se vám podaří své jméno ještě někdy očistit?

Novináři to vůbec nepochopili. I kdybych náhodou měl ten majetkový podíl ve Škodovce, byl by to přece velmi účinný způsob prevence úplatkářství. Když zadáváte veřejnou zakázku své vlastní firmě, musel byste být na hlavu padlý, abyste sám sebe ještě uplácel.

Podle srovnání OECD byla rekonstrukce hnědouhelných elektráren ČEZu plzeňskou Škodovkou nejdražší na světě. Dokonce o polovinu dráž než v Německu. Jak se vám podařilo dosáhnout tak vysoké ceny?

Tak vezměte si jenom, jak je v Česku drahá pracovní síla.

Český dělník dražší než německý? To slyším poprvé.

Tak dělník ani ne, ale třeba takový generální ředitel. Ti jsou v česku hrozně drazí, to bych vám mohl povídat.

Nebylo by potom lepší mít místo Škodovky zahraniční dodavatele, kde není tahle profese tak finančně náročná?

Představte si, co byste tím způsobil, kdyby tolik generálních ředitelů přišlo o práci. Pro některé regiony by to byla naprostá ekonomická katastrofa. Vemte si třeba Chuchli, kde žiji já. Tam žije tolik generálních ředitelů – Beneš z ČEZu, Krsek, Zapletal, Korecký ze Škodovky, Minx z PPFky. Jako manažer obrovské státní firmy máte obrovskou odpovědnost a nemůžete prostě dovolit, aby v nějakém regionu prudce stoupla nezaměstnanost.

Před časem jste řekl, že většinu majetku rozdáte na charitu, že vašim dětem postačí jen základní ekonomické zabezpečení, abyste je moc nerozmazlil. Komu hodláte své miliardy poslat?

Dělal jsem si takovou analýzu společensky nejvážnějších problémů a zjistil jsem, že právě jedním z vážných společenských problémů je existence takzvaných sociálně vyloučených lokalit, jak se říká lidově ghet...

Tak to je bohulibá volba – a v dnešní době i dost politicky odvážná, se k tomu takhle přihlásit. Na která ghetta se chcete zaměřit?

Udělal jsem to systematicky. Hledal jsem lokalitu, které nejvíce naplňuje klasická kritéria sociálně vyloučené lokality. Tedy: výrazná ekonomická odlišnost od zbytku populace; naprostá závislost na pravidelných dávkách z veřejných peněz; obyvatelé nerozumí základním společenským normám a etickým pravidlům společnosti; většina dětí z lokality navštěvuje speciální školy; obyvatelé bývají terčem posměchu většinové populace.

Co vám vyšlo?

Naše manažerská osada v Chuchli. Jako jediné ghetto v ČR je dokonce oddělena od zbytku světa vysokou zdí. Takže myslím, že nikde jinde moje miliardy neocení víc.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-boudal.php?itemid=21488

15 hlasů

Není všem dnům konec. Žádný režim netrvá věčně. Ani tento nebude.

6 hlasů

Tak to jistě, jenže jde o to, jak dlouho vydrží. 25 let je víc než čtvrtina lidského života a třetina produktivního věku. Celá 1 ztracená generace...

6 hlasů

Že vás huba nebolí...

3 hlasy

pardon, 2/3 produktivního věku

0 hlasů

A druhej synáček teplé místečko v ČEZ.
Tak bojujte dál ovčánci proti korupci a klientelismu.
Klausovic rodinka,to je horor.
Tralala!

11 hlasů

Už dávno se měl Martin Roman nepohodnout s policií a měl by sedět na doživotí v kriminálu, ale to se u nás nenosí. U nás se jen naoko sponzoruje a naoko filantropuje, ale z nakradeného a ještě mají tu drzost chtít za své sponzorské dary podíl na zisku.

8 hlasů

Harašící Harašíme!Ty musíš mít těžký život,když tak nenávidíš každého ,kdo má lóve.To abych si před tebou hlídal svého Medvěda.
Moc jsou lóve a co máš ty?

5 hlasů

A Mercedes Lakatošová šlape dobře, viď smolíčku pacholíčku.

3 hlasy

Odporný zloduch Bob odchází.Roman má kliku.
Děda fašista,táta euroskeptik,máma Zemanova vlezprdelka.To je rodinka.
Dal by se s nimi natočit dobrej horor ,no né?
Tralala

7 hlasů

Když se něco stalo "podle zdroje on-line deníku TÝDEN.CZ", pak je jisté, že se to buď vůbec nestalo anebo se děje něco úplně jiného. Anonymní zdroj typu JPP je nutno vysvětlit, proč je anonymní a upozornit na nespolehlivost takového zdroje. Jenže co očekávat od redaktorů, kteří se 'vyučili' v Blesku jako Eva Hofrichterová? Etický kodex zřejmě ani nečetli.

16 hlasů

Klasická lež Naivy Měráka. Obvinil Týden, že si zprávu vymyslel, naklikal si 15 obvyklých hlasů - akorát že ta zpráva ve stejném znění byla za chvíli všude. Omluva lháře se opět nekonala. Prskat umí, přiznat si vlastní hloupost hlupák nedokáže.

2 hlasy

Multinick fRacek/Vrána opět lže, nic nového. Původně se "podle zdroje on-line deníku TÝDEN.CZ" stalo něco jiného, Klause ml. bezmála vyhodili. Jak vidno, text byl upraven a teprve po zásahu Klause ml. byl článek opraven "podle rezignačního dopisu, jejž má on-line deník TÝDEN.CZ k dispozici".
Ty trolle otravný prolhaný, přestaň už obtěžovat těmi útoky a neustálým lhaním. Jsi už nápadný, říká se tomu 'stalking', krákající fRacku/Vráno.

Závidíš-li 'likes', pokus se někdy o názor, osobní útoky asi nikdo nedoceňuje, jen nenávistní estébáci jako ty.

8 hlasů

Jak je možné, že tak inteligentní člověk jako vy si nedokáže naklikat hlasy také?

4 hlasy

Ale to víte, že trollové si nahánějí 'likes', vždyť některé výblitky jsou zcela mimo mísu, přesto 'překvapivě' najdou zcela dementní fanoušky... Zdálo by se dle toho, že Týden má čtenáře s IQ houpacího koně :o)
Multinick fRacek/Vrána má plnou podporu admina, protože na rozdíl od 'standardního' uživatele se mu znění příspěvku najednou změnilo, protože byl v reakci usvědčen ze lži...

6 hlasů

Jó, to vy podvodníci ani nemůžete pochopit, že něco takového slušný člověk nemá zapotřebí. Je vidět, že vaše uvažování už je silně posunuto tímto směrem - a kdo nepodvádí, nekrade nebo nelže - je pro vás nějaký divný....

1 hlas

Etika,morálka,čest ,pravda.Kdekdo o tom mluví,ale v Česku se podle toho téměř nikdo neřídí.
Jinak bychom totiž nebyli v takovém srabu.
Takže brzděte,do zrcadla se dívejte!

7 hlasů
Časopis Týden

Předplaťte si časopis Týden

V čísle 22/2020 najdete >
Týden

Sedmička

Exkluziv

Interview

Nebezpečné vztahy

Týden Politické rozhovory

Sedmička křížovky

Sedmička křížovky XXL

Sedmička Naše životy

Sedmička pro ženy

Sedmička Extra

Týden Historie

TV Barrandov

Kino Barrandov

Barrandov News

Barrandov Krimi


Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Více informací najdete ZDE.