Povinnou maturitu z matematiky budou mít jen gymnázia a lycea

Domácí
19. 12. 2016 14:29
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Povinnou matematiku u maturitní zkoušky budou mít žáci gymnázií a lyceí od školního roku 2020/2021. Rozhodla o tom jednomyslně vláda. O matematice jako povinném předmětu maturity na dalších typech škol bude kabinet znovu rozhodovat do konce února.

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) řekla, že neuspěla s návrhem, aby u maturity předvedli povinně své znalosti matematiky i studenti odborných škol. Do února má přinést návrh zohledňující připomínky ministrů.

Valachová navrhovala, aby odborné školy a učňovské školy zavedly povinnou maturitu z matematiky od roku 2021/2022 nebo až od školního roku následujícího. Netýkalo by se to zdravotnických a sociálních oborů a také uměleckých škol.

Rozprava na vládě podle ministryně přinesla všechna možná stanoviska a Valachová nepředpokládá, že by na návrhu něco zásadního měnila. Plánuje ale v lednu uspořádat ještě jeden kulatý stůl s odbornými asociacemi ve školství.

Autor: - red -, ČTK Foto: archiv

Další čtení

ilustrační foto

Kejda ve Znojemské přehradě už je rozpuštěná. Obnovují úpravu vody

Domácí
25. 1. 2026

Do Jeseníků se vydají vojáci z Česka i zahraničí na nejtěžší armádní klání

Domácí
24. 1. 2026

Na brněnské výstaviště dorazily tisíce lidí a psů na mezinárodní výstavu

Domácí
Aktualizováno: 25. 1. 2026 16:41

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ